V letošní sezoně se týmy potkaly již podruhé, v první utkáním na hřišti Přeštic zvítězily chomutovské hráčky. Čekalo se tedy, jestli jim jejich soupeřky porážku oplatí. Chomutovu se v posledních zápasech nedařil první poločas, do zápasu nastupovaly hráčky vlažně a nedařila se jim střelba. Úplně stejný začátek předvedly házenkářky také v neděli proti Přešticím.

„V úvodu utkání se nám díky špatné střelbě nepodařilo utéct do vedení. Bylo to stejné jako v minulých zápasech, naší hru začínáme hrát prostě až po přestávce,“ neskrýval svou nespokojenost chomutovský trenér Čihař. Jeho svěřenkyně si totiž zkomplikovaly cestu za vítězstvím, v poločase byl stav nerozhodný 6:6.

Ve druhé půli se ale výkon chomutovských hráček rázně změnil, jejich nástup nedokázaly házenkářky Přeštic zachytit a během pár minut prohrávaly již 12:6.Při takovém náskoku si domácí trenér mohl dovolit zapojit do hry více hráček: „Ve druhém poločase jsme si vytvořili šestibrankový náskok díky kterému se mohly na hřišti vystřídat všechny hráčky z lavičky,“

Do konce utkání již Přeštické hráčky pouze zkorigovaly výsledek na konečných 13:9, Chomutov si tedy připsal po minulém nepovedeném víkendu další vítězství a usadil se na čtvrté místo tabulky po podzimní části, což je solidní pozice pro jarní část.

To se však ještě může změnit. „U jedné hráčky z Dobrušky se objevila špatná registračka, což může tým připravit o všechny jeho dosavadní body,“ potvrdil Čihař. O osudu hráček Dobrušky se rozhodne v příštích týdnech.

SK Chomutov NH – Přeštice 13:9 (6:6)
Sestava Chomutova: Zavadilová, Poláková – Lizáková, Hlubiňáková, Kostková, Picková, Machová, Bláhová – Čihařová, Kostková, Vecková, Možiešiková, Myslíková
Branky: Kostková 4, Vecková 3, Čihařová 3, Myslíková 2,