SK Chomutov NH – Sokol Krčín 22:18 (16:9)
Souboj čtvrtého týmu tabulky s druhým rozhodl především první poločas. V tom si chomutovské hráčky vypracovaly osmnáct útoků, šestnáct z nich pak skončilo brankou v síti Krčína. Po poločasovém vedení 16:9 ve druhém dějství Chomutov prakticky pouze takticky dohrával.

„Děvčata to po taktické stránce opět zvládla, což se mi začíná líbit,“ komentoval první poločas trenér Vojtěch Čihař. I velké množství branek a útoků v první půli souviselo s taktikou.

Hostující a nejlepší brankářka soutěže Dušková totiž dorazila až před poločasovou přestávkou. „Chtěli jsme dát co nejvíce gólů, abychom měli náskok. To se povedlo,“ usmíval se Čihař.

Důvod k úsměvu ale chomutovský kouč neměl v závěru první půle, kdy se zranila univerzálka a střelkyně do té doby sedmi bodů – Zdeňka Vecková. „ Zdeňka si bohužel vyhodila rameno, do té doby hrála parádní zápas. Je to další kvalitní hráčka, která nám bude chybět.“

Do hry naopak nakoukla zraněná útočnice Benešová, pouze však jako exekutorka dvou trestných hodů.

SK Chomutov NH – Sokol Dobruška 28:18 (16:6)
První Dobruška přijela do Chomutova obhájit vedení v tabulce, nepodřídila tomu však všechno. Do hry totiž nezasáhla nejlepší útočnice, ani brankářská jednička.

Naopak na chomutovské straně vyzkoušela zatížit uzdravující se kotník útočnice Benešová, která naskočila na celý zápas. A spolu s celým týmem nakonec slavila vítězství 28:18 a sesadila tak Dobrušku z prvního místa.

V případě postupu všech čtyř favoritů přes čtvrtfinále by se tak Chomutov utkal v semifinále s Tymákovem, kterého tři výhry v řadě katapultovaly na vítěze základní části.

Chomutovský trenér Čihař by takového soupeře uvítal. „Určitě nám Tymákov v uvozovkách vyhovuje více. I cestování by bylo jednodušší.“

Čtvrtfinále
Nejdříve ale musí chomutovský tým přejít přes svého čtvrtfinálového soupeře, tím bude pátý tým Přeštic. První utkání play off začne v Přešticích již tuto sobotu v 11:00. O den později se v Chomutově ve stejném čase rozhodne o postupujícím.

Čtvrtfinálový a semifinálový systém totiž počítá se sečtením dvou zápasů. V případě jedné výhry na každé straně, tak může rozhodovat větší rozdíl ve skóre nebo větší počet vstřelených branek na půdě soupeře. Přijďte podpořit SK Chomutov NH v boji o jedenáctý mistrovský titul.