O porážce Chomutova v prvním kole rozhodl první poločas, který domácí hráčky prohrály vysoko 9:16. Přitom skóre zápasu bylo dlouho vyrovnané. „Dokud se tým držel taktických pokynů, tak to šlo. Až od stavu 7:7 jsme začali ztrácet, dostali jsme sedm gólů za sebou. V tu chvíli nepomohla ani obrana, ani brankářka," znepokojeně popsal manažer Čihař.

Zlomovým bodem pro něj byla nevyužitá šestka za stavu 7:7 a především neuhlídání nejlepší hostující střelkyně. „Jarka házela dvě šestky a obě proměnila, třetí v řadě už prostě házet neměla. I tak zkušená hráčka jako Helena Benešová ji v tom ale nechala, místo toho abychom tak šli do vedení, tak jsme za vyrovnaného stavu spustili sérii hostů. Navíc se nám nepodařilo vůbec uhlídat střelkyni Bendovou, která nám nasázela za poločas devět branek," pokračoval Čihař.

Po hrozivém skóre v poločase (9:16) se ale domácí tým nepoložil a náskok soupeře začal stahovat.

„Řekli jsme si , že nemůžeme odejít s takovým debaklem. Podařilo se nám eliminovat právě Bendovou, která se trefila pouze jednou a díky tomu jsme nakonec dotáhli na přijatelné manko čtyř branek."

Přes zpackaný první poločas ale Vojtěch Čihař hledal v utkání i pozitiva. „Za ten druhý poločas můžu hráčky pochválit. Byli jsme v něm lepším týmem, i když je nám to málo platný," dodal Čihař. Chomutovský klub ale kromě ztráty bodů bude mrzet i další nepříjemnost. V závěru prvního poločasu totiž odešla útočnice Rodáková se zraněným nosem.

„Míša má zlomený nos. Byla faulována při střelbě a spadla tak nešťastně, že si ho zlomila. Přišli jsme tak o další útočnici." Trenér Kočí tak poslal do hry i Kristýnu Kostkovou, kterou chtěl původně šetřit, nebo Romanu Možiešikovou, která nastoupila do utkání po dvou letech.

V dalším kole první ligy žen čeká chomutovské hráčky cesta na utkání do Modřan, kde si budou chtít spravit reputaci a získat první podzimní body.

SK Chomutov NH Sokol Tymákov 17:21 (9:16)

Sestava Chomutova

B:Zavadilová, Poláková

O:Kostková, Bláhová, Lizáková, Trojanová, Beranová, Machová

Ú:Rodáková (1), Čihařová (6), Benešová (9), Kostková (1), Mojžiešiková, Chromá

Příští kolo

neděle, 9.9.2012

TJ Sp. Modřany SK Chomutov NH

Příští domácí utkání

sobota, 15.9.2012

SK Chomutov NH Spoje Praha