Nový trenér
Do nové sezóny vstoupí chomutovský tým s výraznou změnou. Do týmu přichází z Mostu trenér Václav Kočí, který s klubem již v minulosti spolupracoval. Na lavičce tak nahradí dosavadního kouče Vojtěcha Čihaře. „Konečně se budu moci naplno věnovat manažerské funkci v klubu," říká bývalý kouč.

Omlazení
Chomutovský klub chce v sezóně opět útočit na medaile, není to však jediný cíl. Tým chce dát šanci dorostenkám, které budou sbírat zkušenosti. „K dispozici budeme mít čtyři dorostenky, dvě do obrany a dvě do útoku. Holkám je něco málo přes patnáct let, takže nemůžeme čekat, že okamžitě nahradí například naše střelkyně, chceme ale, aby postupně nasávaly atmosféru ženské ligy a sbíraly cenné zkušenosti do budoucna. Za dva nebo tři roky to mohou být následovnice starších zkušenějších hráček," vysvětluje Vojtěch Čihař.

Kádr
Kromě dorostenek zůstane v chomutovském týmu většina loňského kádru. Klub se bude moci spolehnout na práci tří brankářek – Zavadilové, Polákové a Píckové. Do obrany se opět počítá s Lizákovou, Veckovou, Machovou, Bláhovou či Košatovou a útočnou sílu má opět představovat elitní dvojice Čihařová – Benešová, kterou bude doplňovat Rodáková. Kostková a Beranová by měly působit jako univerzálky. „Budeme se nejspíš opět potýkat s účastí na zápasech kvůli práci nebo škole hráček. Nejhorší je situace u Judity Myslíkové, se kterou do sezóny počítáme, její pracovní povinnosti jsou ale hodně nevyzpytatelné. I díky dorostenkám ale letos budeme mít kam sáhnout," přibližuje Čihař.

Cíle
Jiné umístění, než medailové, nemůže být pro nejúspěšnější klub poslední dekády, dostačující. Klub chce proto i letos útočit na nejvyšší příčky. Do sezóny ale musí jít s pokorou. „Víme, že například systém semifinále, kde se počítá počet branek, je ošidný a může se stát cokoliv. Nejdřív se ale musíme soustředit na to, abychom postoupili do play off. To je naším cílem. Věřím, že máme natolik zkušený tým, že v něm se již dokáže poprat o medaile. Dokázali jsme to v posledních patnácti letech a chceme v tomhle medailovém trendu pokračovat, za naším cílem ale musíme postupně krok po kroku.  Při dnešní kvalitě mužstev se může také stát, že budeme pátí," říká Čihař.

Ostrý úvod
Hned první kolo, které v neděli zahájí chomutovské hráčky na domácí půdě, může napovědět, jak je tým Václava Kočího připraven. V 10:30 se totiž proti domácímu týmu postaví Tymákov. Půjde tak o souboj týmů, které braly v uplynulé sezóně bronzové a stříbrné medaile. „Lepší pozvánka na první kolo asi nemůže být. Chceme zahájit soutěž lépe jak loni, kdy jsme prohráli o sedm branek. Víme ale, že Tymákov je hodně silný tým. Očekávám hodně vyrovnaný a kvalitní zápas," počítal Čihař.