Chomutov byl před utkáním na čtvrtém místě těsně před Přešticemi a Hlinskem. Jeho pronásledovatelé ale zavedl los na půdu silných soupeřů. Přeštice prohrály v Tymákově a Hlinsko s Dobruškou. Díky tomu, že chomutovské hráčky získaly dva body proti Žatci si tak na čtvrtém místě vytvořily spolehlivý náskok tří bodů.  Z posledního víkendu jim tak stačí uhrát jediný bod.

Trenér Čihař však po utkání se Žatcem věděl, že si jeho tým přivodil zbytečné komplikace. „Na začátku jsme vedli 4:1 a měli šance odskočit na větší rozdíl. To se ale nestalo a soupeř se dostal do hry, dokázal nás v průběhu zápasu stáhnout až na 12:11," vysvětloval chomutovský kouč.

Jeho tým ale koncovku utkání skvěle zvládl a nakonec slavil s pětibrankovým náskokem vítězství. Čihařovi se navíc povedl i taktický tah, v brance kromě v bolestech hrající Zavadilové vyzkoušel i dorostenku Michaelu Píckovou.

Ta musí být připravena pro závěrečný víkend, protože bude chybět brankářka Poláková. „S jejím výkonem jsem byl spokojenej, odchytala to velmi dobře, což je pro nás pro příští zápas důležité."

O víkendu čekají házenkářky dvě utkání. V sobotu nejprve nastoupí u Prahy na náhradním hřišti Modřan, o den později pak definitivně zakončí základní část na domácí půdě proti Hlinsku. Utkání začne netradičně v 9:30.⋌