Celý zápas vedly, jediné komplikace připustily po střeleckých výpadcích, když domácí hráčky snížily na rozdíl jedné branky. Po střeleckém probuzení si ale nakonec odvezly jednoznačnou výhru 19 : 12.

Chomutovské házenkářky byly od začátku ve vedení a utkání odehrály v relativním klidu. Ve 24. minutě vedly už 9 : 5, pak ale přišel střelecký výpadek. „Šest minut jsme nedali branku, soupeř snížil na 9 : 8. Prostřídali jsme brankářky, i když Zavadilová za obdržené góly nemohla. Ivana Poláková chytá ale jiným stylem a to nám pomohlo," řekl ke zlomovému momentu utkání vedoucí týmu Vojtěch Čihař.

Žatecké házenkářky se držely ještě do stavu 13 : 12, od tohoto stavu Poláková již neinkasovala a začalo se dařit chomutovským střelkyním. Šestibrankovou šňůrou navýšily vedení až na konečný stav 19 : 12. „Konečně jsme odehráli utkání v téměř ideální sestavě. Rád bych tým pochválil za výkon v Žatci, chytly se i střelkyně," byl rád za vítězství a předvedený výkon Vojtěch Čihař.

Po zisku dvou bodů jsou chomutovské házenkářky na šestém místě nejvyšší soutěže žen. O víkendu je čeká náročné dvojutkání na hřištích soupeřek. V sobotu 24. května hrají na hřišti čtvrtého týmu Sokola Krčín, v neděli 25. května odehrají další zápas na asfaltovém povrchu hřiště vedoucího týmu Sokola Dobrušky. „Teď v Žatci jsme hráli kompletní, pro zápasy v Krčíně a v Dobrušce nám budou ale některé hráčky chybět. Pojedeme tam v podstatě s dorosteneckou sestavou," řekl na závěr Vojtěch Čihař.

Výsledkový servis:

TJ Šroubárna Žatec - SK Chomutov NH 12 : 19 (7:9)

Sestava a branky Chomutova: Zavadilová, Poláková - Beranová, Mrákotová, Lizáková, střídaly Češková, Špicarová, připravena Bláhová - Čihařová 9, Myslíková 6, Benešová 4, střídala Musilová.