Dvě vítězství na závěr

K udržení čtvrtého místa stačilo chomutovským hráčkám uhrát ze závěrečného dvojkola pouze bod. Svěřenkyně Vojtěcha Čihaře ale neponechaly nic náhodě a oba duely zvládly. V sobotu vyhrály v Modřanech 13:11, o den později pak doma přehrály Hlinsko 18:17. I přes těsně vypadající výsledky byly jejich výhry spolehlivé.

„V žádném zápase jsme ani na chvíli nepřipustili nějaké drama nebo boj o výsledek. V Modřanech jsme si udržovali spolehlivý náskok, který se zhroutil až po přeházení sestavy, v Hlinsku jsme vedli v průběhu o pět gólů, jejich snížení pak přišlo až v závěrečných vteřinách," vysvětlil trenér Čihař.

S výkonem svých hráček mohl být o víkendu spokojen i proto, že k utkání jich nastoupilo pouze devět. I přesto ale stihl chomutovský stratég vyzkoušet některé varianty před play off. „V obraně jsme vyzkoušeli dvojici Machová – Bláhová, která odehrála víc než polovinu. V Hlinsku šly obě na hřiště už v patnácté minutě a svou roli zvládly opravdu skvěle. Byl jsem nadšený," pověděl Čihař.

Dělovka útočnice Čihařové

Kromě práce obrany a brankářky Zavadilové mu udělaly radost i výkony útočnic. V prvním utkání proti Modřanům si chomutovské střelkyně vyšláply na fenomenální brankářku Duškovou. Jaroslava Čihařová ji dokonce při jedné z tvrdých střel přivodila zranění.

„Konečně došlo k tomu, že holky daly najevo, že dokáží ten její fenomén eliminovat. Snesla se na ní sprška nevídaně tvrdých střel. Jarka jí jednou z nich dokonce přivodila zlomeninu prstů. Jsem rád, že jsme v útoku ukázali sílu, zranění Marii ale samozřejmě nepřejeme. Byla to smůla," dodal chomutovský kouč.

Nyní se již musí soustředit se svým týmem na čtvrtfinále play off. To začíná již o tomto víkendu. V sobotu se první duel odehraje v Přešticích, o den později v 10:30 bude odveta na programu v Chomutově. Podrobnosti a informace z týmu před prvním kolem vyřazovací části přineseme.

Modřany – SK Chomutov NH 11:13 (6:9)
B: Zavadilová
O: Lizáková, Beranová, Kostková, Machová, Bláhová
Ú: Benešová 6, Čihařová 4, Rodáková 3

SK Chomutov NH – HK Hlinsko 18:17 (13:8)
B: Zavadilová
O: Lizáková, Košatová, Machová, Bláhová
Ú: Benešová 8, Čihařová 5, Kostková 2, Beranová 3