Souboj střelkyň s brankářkou
Gólmanku Marii Duškovou si jistě příznivci chomutovské národní házené pamatují z loňského finále, kdy hájila barvy Krčína. V letošní sezóně však nastupuje za domovské Modřany. Na její kvalitu se ale tým musel připravit stejně. „Maruška Dušková je prostě fenomén,“ komentoval trenér Chomutova Vojtěch Čihař.

I díky hostující brankářce byl dlouho stav utkání vyrovnaný, poté se ale domácím podařilo odskočit na rozdíl tří branek. K poločasovému vedení 12:7 pak podle Čihaře přispěl také hostující trenér svými zásahy do střídání.

„Když byl zápas pořád vyrovnaný, stáhnul ze hry právě brankářku Duškovou, což nám pomohlo dostat se na větší rozdíl.“ Nakonec domácí hráčky svůj náskok udržely a slavily vítězství 18:12.

Toho si Vojtěch Čihař cenní. „Jsou to důležité body. Modřany mají svou kvalitu a jsem rád, že kromě výpadku v závěru, bylo utkání v našich rukách.“

Vydřená remíza
O den později zajížděl Chomutov na horkou půdu Hlinska. A bylo jasné, že ho nečeká jednoduché utkání. „Mají novou trenérku a spoustu mladých holek. V útoku navíc hraje vynikající střelkyně Bonaventurová,“ přiblížil Čihař.

To se také projevilo už v úvodu utkání. Domácí hráčky otevřely skóre a díky pasivitě Chomutova v útoku vedly v polovině utkání již o tři branky.
Ve druhé části ztrácel hostující tým již čtyři zásahy a musela přijít změna.

A trenér Čihař se nebál radikálně zasáhnout do sestavy. Z útoku stáhnul do obranných řad Kostkovou, na opačnou stranu putovala poprvé po operaci s ramenem Vecková. Do zadních řad naskočily ze střídačky také Hlubiňáková a Košatová, Beranová s Lizákovou si tak šly odpočinout.

„Zkusili jsme malou rošádu v sestavě. Nakonec se to vyplatilo,“ dodal Čihař. A týmu proměna rozhodně pomohla. Nejen, že dohnal ztrátu, v závěru utkání se dokonce dostal do vedení 15:14. Po divokém závěru se nakonec rozešly oba týmy smírně po remíze 16:16.

„Je potřeba holkám poděkovat i za remízu. Body byly téměř ztracené, silou vůle a bojovností jsme ale dosáhli alespoň na remízu,“ uzavřel Čihař.
Odveta s Tymákovem

Již tuto neděli čeká Chomutov další domácí utkání. V areálu v Cihlářské ulici přivítá Tymákov, který je známý především svou vysokou střeleckou produktivitou.

„Víme, že dávají hodně gólů. Ale také víme, že se s nimi dá hrát. Přešli jsme přes ně například v loňském semifinále. Pokud dodržíme taktiku a bude se nám střelecky dařit, máme na ně,“ vzkazuje Čihař.

V prvním letošním vzájemném střetnutí prohrál jeho tým v Tymákově 13:10 i přesto, že měl utkání dobře rozehrané. Porážku tak bude chtít určitě Tymákovu vrátit. Utkání začíná v 10:30.

SK Chomutov NH – Modřany 18:12 (12:7)
B: Zavadilová (střídala Poláková)
O: Lizáková, Kostková, Vecková, Hlubiňáková, Bláhová
Ú: Benešová 7, Čihařová 6, Rodáková 5

Hlinsko – SK Chomutov NH 16:16
B: Zavadilová
O: Vecková, Lizáková, Beranová, Košatová, Kostková, Hlubiňáková
Ú: Benešová 11, Čihařová 4, Vecková 1, Rodáková