„Hanspaulka? My budeme mít v Chomutově větší soutěž,“ odhodlaně prohlašuje Kupec. Pražská liga malého fotbalu je přitom rozdělena do stovky soutěží, ve kterých nastupuje pravidelně okolo patnácti tisíc hráčů. Chomutovská liga malého fotbalu, která existuje již dvacet let je tak více jak patnáctkrát menší. To ale ambicióznímu předsedovi nevadí.

„Hráči, kteří jezdí na naše turnaje z Prahy, si z nás dělali legraci, že oproti Hanspaulce jsme slabí. My jim teď ukážeme,“ vzkazuje na adresu Pražáků. Strategie nového přívalu mužstev a hráčů je již přesně vymyšlena.

„Začali jsme oslovovat všechna futsalová mužstva v Ústeckém kraji, do další sezóny počítáme s nárůstem až padesáti mužstev.“ Noví nadšenci pro malou kopanou však nebudou pocházet pouze z Čech.

„Oslovujeme i německé týmy z blízkého pohraničí. Pro ligu to bude zpestření, všechny funkcionáře i rozhodčí už připravujeme na povinné kurzy němčiny,“ dodává Kupec. Účast Němců bude mít pro soutěž i jiné výhody, a to především finanční.

„S hospodářem dáváme dohromady finanční plán. Němci budou platit vyšší startovné v eurech, což přinese do naší kasy peníze navíc.“ Největším problémem spojeným s rozšiřováním soutěže bude především úzký kádr funkcionářů.

„Ve výboru je nás deset, postupně se musíme rozšířit alespoň na stovku. Tímto způsobem bych chtěl nalákat všechny nadšence do našich řad. Podmínkou je, že uchazeči musí být starší patnácti let a musí bezpodmínečně umět číst a psát,“ vysvětluje Kupec.

Ten chce dosáhnout velikosti Hanspaulky v horizontu příštích pěti let. „Pět let je maximum. Věřím, že všechno půjde jako po másle a Pražákům ukážeme ještě dříve, kde se nachází největší futsalové město.“