Na republikovém šampionátu kadetek, který se letos konal v Jablonci nad Nisou, měl oddíl SC 80 Chomutov šest zástupkyň. Úspěšně se představilo trio závodnic v kategorii kadetek starších, kde všechny gymnastky postoupily do finále mezi šestnáct nejlepších. Zde se v celkovém hodnocení umístila Adéla Poláchová na šestém, Adéla Čermáková na třináctém a Kateřina Ťupová na patnáctém místě. Mezi mladšími kadetkami si vybojovala celkové páté místo Sofie Krsteva. Barbora Suchardová se umístila na dvacátém sedmém místě a Anna Milerová skončila dvacátá devátá.

Nejmladší chomutovskou závodnicí, která startovala na MČR, byla v kategorii mladších nadějí Oleksandra Yuza. Výborným výkonem si vybojovala finále, ve kterém skončila patnáctá.

„Letošní úspěchy na republikových přeborech jsou pro naše gymnastky i trenérky velkým zadostiučiněním a odměnou za mnoho náročných hodin strávených v tělocvičně. Jsme nadšené z toho, že jsme opět rozšířily naši sbírku republikových medailí, které jsou velkou motivací nejen pro medailistky samotné, ale i pro ostatní závodnice, které vidí, že se poctivá příprava vyplácí,“ zhodnotila výsledky hlavní trenérka SC 80 Chomutov Věra Nedbálková.

Jarní sezóna gymnastických závodů je pomalu u konce a tak se klub bude pomalu připravovat na podzimní část sezony.