Krajské finále ve futsalu základních škol v kategorii III. chlapců se hrálo v Chomutově už po čtvrté za sebou. Na palubovce Městské sportovní haly se představilo pět týmů: ZŠ Chomutovská Kadaň, ZŠ Na Příkopech Chomutov,  ZŠ Palachova Ústí nad Labem, ZŠ Straškov-Vodochody a ZŠ Komenského alej Žatec.

Týmy se utkaly v jedné skupině systémem každý s každým a již úvodní zápasy naznačily, že turnaj bude hodně vyrovnaný. Vítězství v turnaji si vybojovala ZŠ Chomutovská Kadaň, když vyhrála všechny své zápasy. Vítězná škola to však neměla vůbec jednoduché, protože hned tři zápasy vyhrála jen o jednu branku. Druhé místo získala domácí ZŠ Na Příkopech Chomutov, která prohrála jen těsně s vítěznou školou. O třetím až pátém místě musela rozhodnout minitabulka, protože všechny tři školy měly stejně tři body. Tím bronzové umístění brali hráči ZŠ Palachova Ústí nad Labem, čtvrté místo obsadila ZŠ Komenského alej Žatec a páté místo ZŠ Straškov-Vodochody.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Matyáš Srp ze ZŠ Palachova Ústí nad Labem a nejlepším hráčem Aneta Svobodová ze ZŠ Chomutovská Kadaň. Nejlepším střelcem se stal Ladislav Rostáš ze ZŠ Na Příkopech Chomutov, který vstřelil sedm branek.