Kdo přišel v sobotu 11. listopadu večer do chomutovské sportovní haly na futsalový zápas Baník Chomutov - Interobal Plzeň B, nelitoval. Viděl výborné výkony obou týmů a hlavně patnáct branek. A to se jen tak nevidí. 

Domácí hráči totiž vedli už 7:2. I když první branku vsítili Václavem Kocem hosté. Pak se už ale prosadili Chomutovští. O vyrovnání se postaral Patrik Špicar, další góly padaly jak na „běžícím pásu“ a do šaten tak šli borci obou týmů za vedení 5:1 pro Baníkovce.

Druhý poločas taky lépe zahájili domácí, když přesnou přihrávku od Dominika Nobsta zužitkoval Zdeněk Kopta (6:1). Pak se ale „začaly dít věci“. Nejdříve snížil Pavel Mariánus a Petr Nový upravil na 7:2. Tři góly hostů ale přidělaly „vrásky na tvářích“ domácích borců, protože najednou vedli pouze 7:5. Plzeňští vycítili šanci a chtěli si odvézt nějaké body.

Oddychový čas si vzali domácí, ale ani to nezabránilo dalšímu snížení ze strany hostů. Čtyři minuty před koncem vstřelil branku plzeňský Václav Koc a snížil na rozdíl jediného gólu (7:6).

Hosté pak vsadili vše na jednu kartu a hráli bez brankáře. To už jim ale nevyšlo. Petr Nový vstřelil do brány Jeriga osmý gól a Zdeněk Kopta přidal ještě devátý a ukončil napínavý zápas. Ve prospěch futsalistů Baníku Chomutov.

FC Baník Chomutov - SK Interobal Plzeň B 9:6 (5:1)

Branky: Špicar 2, Kopta 2, Novák 2, Nový, Nobst, Janošík - Koc 2, Matas, Buchta, Hudáček, Mariánus
Rozhodčí: Vlasič, Kresta. Diváci: 95

Baník Chomutov: Hůla Nobst, Chmelan, Špicar, Nový, Šebek, Kopta, Novák, Süssmilch, Janošík

(lk)