Krajské finále se hrálo v Chomutově již podruhé v řadě a letos se jej zúčastnilo devět škol. Od letošního ročníku se tento turnaj hrál jako Memoriál Václava Čecha. Týmy byly rozlosovány do tříčlenných skupin a z nich vždy vítěz postoupil přímo do semifinále, ostatní týmy do čtvrtfinále.

V turnaji nastoupily hned tři domácí školy, které si vybojovaly postup z chomutovské ligy. Ve skupinách si nejlépe vedla škola z Ústí nad Labem, která postoupila s přehledem i přes semifinále. Pikantní souboj přineslo třetí čtvrtfinále, když se v něm utkaly dvě domácí školy. Došlo až na pokutové kopy a v nich překvapivě ZŠ Krušnohorská Jirkov vyřadila ZŠ Písečnou Chomutov.

První semifinále skončilo bez branek a na penalty postoupila do finále ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem. Ve druhém semifinále se potkaly opět domácí školy a ZŠ Na Příkopech Chomutov si poradila se ZŠ Krušnohorskou Jirkov.

Nejlepší tři školy odehrály finálový turnaj a v něm trochu došel dech ZŠ Rabasova Ústí nad Labem. Oba své zápasy prohrála a obsadila třetí místo. O první místo to byl velký souboj, který nakonec rozhodlo jen lepší skóre. ZŠ Na Příkopech Chomutov tak skončila na druhém místě a vítězem Krajského finále se stala ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem. Tím získala i putovní pohár Memoriálu Václava Čecha.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Vojtěch Kubík ze ZŠ Jungmannova Ústí nad Labem a nejlepším hráčem Adam Čičovský ze ZŠ Školní Velké Březno. Nejlepším střelcem se stal Martin Kříž ze ZŠ Na Příkopech Chomutov, který vstřelil pět branek.

Ceny pro nejlepší týmy a jednotlivce předávaly dcera Václava Čecha paní Radana Čechová a jeho bývalý žák a prvoligový fotbalista Patrik Gedeon.

Ilustrační foto.

ČTVRTFINÁLE:

ZŠ Edisonova Teplice - ZŠ Školní Velké Březno 0 : 3 (0:2), Čičovský 3;

ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem - ZŠ Husova Podbořany 1 : 0 (1:0), Rubín;

ZŠ Krušnohorská Jirkov - ZŠ Písečná Chomutov 1 : 1 (1:1), na penalty 3:2, Adi - Doleček;

SEMIFINÁLE:

ZŠ Kamenická Děčín - ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem 0 : 0, na penalty 1:2;

ZŠ Na Příkopech Chomutov - ZŠ Krušnohorská Jirkov 2 : 1 (2:0), Kříž 2 - Šišovský;

ZŠ Rabasova Ústí nad Labem - ZŠ Školní Velké Březno 4 : 1 (2:0), Panocha 2, Beneš, Peček - Studnička;

FINÁLE:

ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem - ZŠ Na Příkopech Chomutov 2 : 2 (2:1), Rubín, Plicka - Kříž, Gedeon;

ZŠ Na Příkopech Chomutov - ZŠ Rabasova Ústí nad Labem 1 : 0 (1:0), Šmejkal;

ZŠ Rabasova Ústí nad Labem ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem 1 : 3 (1:2), Beneš - Plicka, Rubín, Kalous.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem 1 1 0 5 : 3 4

2. ZŠ Na Příkopech Chomutov 1 1 0 3 : 2 4

3. ZŠ Rabasova Ústí nad Labem 0 0 2 1 : 4 0

Napsal Jiří Kupec, upraveno redakcí.