Pokud se před dvaceti lety utkaly z každého města čtyři nejlepší týmy, letos reprezentovala chomutovskou a kadaňskou futsalovou soutěž vždy dvě mužstva. Chomutovskou ligu malého fotbalu reprezentovaly Sport bar Galaxie Chomutov a Altryss Most, který zdejší soutěž hraje již devatenáct let, spolek oddílů malé kopané Kadaň přijely do sportovního areálu DUHA reprezentovat Vinea club Kadaň a Fan club SK Torro Kadaň.

Hrálo se systémem každý s každým a o konečném pořadí týmů se rozhodovalo až v posledních dvou zápasech. V předposledním utkání se Fan club SK Torro Kadaň utkal s Altryssem Most a hrálo se o třetí místo. Altryss Most doplatil na turnaji na neúčast svého brankáře a to platilo i v tomto utkání. Ve druhém poločase rozhodl kadaňský tým o své výhře a vybojoval třetí místo, Altryss Most skončil na čtvrtém místě.

Turnaj vygradoval závěrečným zápasem, ve kterém se utkaly dva týmy s plným počtem bodů. Lepší pozici měla Galaxie, které k celkovému vítězství stačila díky lepšímu skóre i remíza, Vinea musela vyhrát. A také si toho byla vědoma, od začátku zápasu se pustila do svého soupeře a první poločas vyhrála dvougólovým rozdílem. A mohlo to být i více, ale své šance její hráči neproměnili a nakonec na to i doplatili. Galaxie se ve druhém poločase probudila, dostala se do tlaku, který vyústil ve vyrovnání a dokonce k jednogólovému vedení. Vinea v závěru ještě vyrovnala, ale to bylo z její strany vše a zápas skončil remízou. Plichta stačila Sport bar Galaxii Chomutov, aby se stala vítězem 3. ročníku Okresního finále, Vinea club Kadaň obsadila druhé místo.

Letošní ročník pořadatelsky zajistila Chomutovská liga malého fotbalu, příští rok se bude hrát v Kadani pod patronací SOMK Kadaň. Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře a v duchu fair play, což nebývá vždy a všude zvykem. Organizačně turnaj vedli Jiří Kupec, Petr Schlögl, Jaroslav Mezera starší a řídili rozhodčí CHLMF Martin Jackl, Jaroslav David a SOMK Kadaň Štefan Franko. Ceny pro týmy předávali předseda CHLMF Jiří Kupec a zástupce SOMK Kadaň Jaroslav Mezera starší, kteří je společně předávali i před dvaceti lety.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Ladislav Chlíbek

Výsledkový servis:

Sport bar Galaxie Chomutov - Altryss Most 5 : 0 (3:0), D. Kasal 2, J. Boček, T. Svoboda, J. Hříbal,

Vinea club Kadaň - Fan club SK Torro Kadaň 2 : 1 (1:0), R. Haba, L. Škůrek V. Burda,

Sport bar Galaxie Chomutov - Fan club SK Torro Kadaň 5 : 1 (2:0) P. Minařík 2, P. Špicar, J. Boček, T. Svoboda V. Burda,

Altryss Most - Vinea club Kadaň 0 : 4 (0:2), V. Škréta, J. Novák, R. Haba, L. Škůrek,

Altryss Most - Fan club SK Torro Kadaň 2 : 6 (0:2), P. Loukota, O. Kobylák V. Burda 2, J. Wufka 2, P. Horejš 2,

Sport bar Galaxie Chomutov - Vinea club Kadaň 3 : 3 (0:2), D. Kasal, T. Svoboda, L. Wittman J. Novák 2, L. Škůrek. 

Okresní pohár, 3. ročník: 

1. Sport bar Galaxie Chomutov 3 2 1 0 13: 4 7

2. Vinea club Kadaň 3 2 1 0 9: 4 7

3. Fan club SK Torro Kadaň 3 1 0 2 8: 9 3

4. Altryss Most 3 0 0 3 2:15 0

Napsal Jiří Kupec, upraveno redakcí.