Titul obhajovalo mužstvo ESAP Chomutov, ale pro jeho hráče bylo konečnou stanicí čtvrtfinále, kde překvapivě vypadli s mužstvem L. A. Interiér. Všechny čtvrtfinálové zápasy byly velkými bitvami. Ervěnice ve čtvrtfinále ukončily účast historicky nejúspěšnějšího týmu turnaje LoKo Chomutov, který měl namále už v jedné ze skupin. Ve čtvrtfinále skončily i Nonac CV 09 a FC Viet Chomutov.

První semifinále mezi Jablíčky a Sport restaurantem Jirkov bylo napínavé až do konce. V samotném závěru přidala Jablíčka pojistku v podobě druhé branky a potřetí v historii postoupila do finále turnaje. Ve druhém semifinále si poradil L.A. Interiér s Ervěnicemi, když je vysoko porazil.

V souboji zklamaných týmů o třetí místo se zahrávaly jen pokutové kopy a v těch měli lepší mušku hráči Ervěnic. Ervěnice obsadily třetí místo, na hráče Sport restaurantu Jirkov zbylo čtvrté místo, které se stalo ale jejich nejlepším úspěchem na tomto turnaji.

Do finále tak dokráčel nováček turnaje L. A. Interiér a zkušené Jablíčka Chomutov. Finále mělo vše, co k vyvrcholení bojů na palubovce patří! K vidění byl kvalitní zápas s dobrými výkony hráčů obou týmů. Do vedení se dostala v prvním poločase Jablíčka, a i když L. A. Interiér přidal na obrátkách, Jablíčka v závěru vstřelila druhou branku a tím definitivně určila vítěze turnaje. Po skončení zápasu se tak mohla radovat, L.A. Interiér jako nováček turnaje obsadil druhé místo.

Po skončení turnaje došlo i na individuální ocenění. Ceny nejlepším týmům i jednotlivcům předal otec Jaroslava Svobody pan Svoboda společně s předsedou Chomutovské ligy malého fotbalu Jiřím Kupcem. Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Kukačka z L.A. Interiéru, který vstřelil sedm branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Petr Novotný z Ervěnic a nejlepším hráčem Jan Kopta z Jablíček.

Statistika turnaje:

SKUPINA A

1. Sport restaurant 5:2 6

2. Esap Chomutov 4:2 3

3. Národní dům Bisti 1:6 0

SKUPINA B

1. Jablíčka Chomutov 6:2 3

2. LoKo Chomutov 2:2 3

3. Technoline 1:5 3

SKUPINA C

1. L.A. Interiér 11:4 4

2. Nonac CV 09 5:8 3

3. Brisoma 3:7 1

SKUPINA D

1. SK Ervěnice-Jirkov 7:4 6

2. FC Viet Chomutov 7:7 3

3. ABC Chomutov 4:7 0

ČTVRTFINÁLE

Sport restaurant Jirkov - Nonac CV 09 3 : 1 (1:0), Minařík, P. Špicar, Valta - Hajný

Jablíčka Chomutov - FC Viet Chomutov 4 : 1 (1:1), T. Holub 2, Hyneš, Haviar - Nutil

L.A. Interiér - Esap Chomutov 4 : 1 (1:0), Kukačka 2, Paul, D. Nobst - Zralík

SK Ervěnice-Jirkov - LoKo Chomutov 3 : 2 (2:1), Jankovič, Christof, Hlaváček - Tichý, Andrš.

SEMIFINÁLE

Sport restaurant Jirkov - Jablíčka Chomutov 0 : 2 (0:1), Haviar, Banovič

L.A. Interiér - SK Ervěnice-Jirkov 6 : 0 (3:0), D. Nobst 3, Kukačka, Vaňkát, J. Šabík.

O TŘETÍ MÍSTO

Sport restaurant Jirkov - SK Ervěnice-Jirkov 5 : 6 PK

FINÁLE

Jablíčka Chomutov - L.A. Interiér Chomutov 2 : 0 (1:0), Šlajchrt, Banovič.

Chomutovský futsalový turnaj se hraje již od roku 1996, v roce 2000 byl ale přejmenován na počest Jaroslava Svobody. Jaroslav Svoboda byl hráčem futsalových týmů Sparta Chomutov, Atlantik Chomutov a AC Rose Kadaň. Velký fotbal hrál za tým VČSA Ervěnice. Svoje rodiče, spoluhráče a kamarády nečekaně opustil v nedožitých 25 letech.

Přestávku mezi zápasy ve skupinách a play off zpříjemnila svým vystoupením děvčata z tanečního kroužku ROZALINKY JIRKOV ze Základní umělecké školy Jirkov.

Celý turnaj organizačně vedli Jiří Kupec a Martin Jackl a řídili jej rozhodčí Jaromír Novotný starší, Josef Holub, Jiří Javorek, turnaj komentoval Ladislav Drobný mladší a zdravotní dozor držel Josef Oubrecht.