Akce odstartovala v pátek v 8:00 a jako první nastoupila družstva chomutovských škol. Odpoledne patřilo týmům klubu FbC 98 Chomutov. Nejprve mezi sebou zápolili ti nejmenší. Jak šel čas a blížil se večer, tak věkový průměr hráčů rostl. Po setmění se v hale sešly celky juniorů, mužů a žen a také první přihlášení zájemci z veřejnosti.

„Florbaloví nadšenci měli zájem především právě o noční časy. Je to opravdu netradiční zkušenost hrát zápas ve tři hodiny ráno,“ potvrzuje sekretář chomutovského klubu a jeden z organizátorů akce Martin Bocian.

Výsledky jednotlivých zápasů nebyly důležité, na světelné tabuli se počítalo celkové skóre všech zápasů dohromady. Celou akci zakončily v sobotu večer dvě exhibice.

Nejprve zkřížila hole stará garda FbC 98 s amatérským týmem rodičů a známých. Zlatým hřebem celého maratónu pak byla poslední hodina, v níž sehráli utkání florbaloví vozíčkáři Mostu a Plzně.

Hráči obou celků udivovali přihlížející diváky neuvěřitelnou zručností a silou. Vítězem se stala Plzeň, která svého soka přestřílela poměrem 7:4. Celkové skóre za 36 hodin se pak zastavilo na poměru 304:321.

Vítězem této akce byl ale především Jan Hamák, rodák z Jirkova. Právě na nákup jeho vozíku byla určena sbírka, do níž během 35 a půl hodiny přispívali dárci z řad hráčů, diváků i organizátorů.

„Věděli jsme, že nemůžeme zajistit celou částku, která se pohybuje kolem padesáti tisíc korun, ale chtěli jsme Honzovi pomoci co největší částkou.“
Přesně v půl osmé večer byla oficiálně rozpečetěna kasička a nastalo očekávané sčítání.

Vybráno bylo celkem 12 548 Kč. FbC 98 se navíc rozhodl přidat pětikorunu za každý vstřelený gól, což znamená 3125 Kč. Celkový výtěžek sbírky byl tedy 15 673 Kč, jež poputují Honzovi jako příspěvek na nákup vybavení, které mu ulehčí další sportovní kariéru.

„Rád bych za sebe i své spoluhráče poděkoval všem, kteří se rozhodli přispět. Velmi si Vaší podpory vážím,“ vzkázal po skončení utkání divákům sám Jan Hamák.

Přesně ve 20:00 také potvrdil přítomný komisař agentury Dobrý den, že pořadatelé splnili všechny podmínky nutné pro dosažení rekordu. Do České knihy rekordů bude jejich počin zaznamenán jako „Nejvíce odehraných florbalových utkání během 36 hodin“.

„Chci moc poděkovat všem, kteří se na rekordu podíleli a hlavně těm, kteří pomohli celou akci uskutečnit. Stálo nás to všechny spoustu sil a jsme moc rádi, že se celá akce podařila. Věříme, že nikdo své účasti nelitoval a budeme rádi, pokud se v budoucnu společně pokusíme znovu posunout hranice o kousek dále,“ shrnul za organizátory Martin Bocian.