Jeden z hlavních organizátorů Martin Bocian po utkání taky zářil spokojeností. „Jsem rád, kolik přišlo lidí. Nebylo to sice tolik jako před rokem, když bylo 1 020 diváků, ale na druhou stranu jsme to trošku čekali. Myslím, že více než 700 diváků je velmi solidní návštěva." A to podobně jako první utkání ve Vítkovicích i chomutovský duel vysílala přímým přenosem Česká televize.

O tom jak je obtížné zorganizovat utkání dvou klubů pro ně v cizím prostředí, se vzápětí rozpovídal trenér FbC 98 Chomutov: „V organizaci velkou roli sehrály oba oddíly, kteří se na tom dohodly. Zajišťovaly i věci kolem televize. Úlohou nás jako domácích organizátorů bylo víceméně koordinovat přípravné práce na místě. Většinu věcí si zařizovaly kluby," ocenil práci managementu obou soupeřů Martin Bocian.

Na duelu bylo přítomných hodně mladých florbalistů z různých oddílů regionu, nezanedbatelnou část z nich tvořili nadějní členové chomutovského klubu. I to byl jeden z důvodů, proč se v Chomutově odehrál už druhý ročník „Severské výzvy": „Doufám, že to bude přínosem pro naše holky a kluky. Nemají totiž možnost vidět extraligu. I když podle výsledku to vypadá na jednoznačný zápas, byl to velmi kvalitní florbal. Pro ně je důležité, aby viděli vrcholný florbal na vlastní oči. V oddílu chceme, aby viděli hranici, na kterou se můžou posunout. A je něco jiného sledovat to v televizi a vidět extraligový zápas naživo. Jsem rád, že většina z našich členů tady byla," osvětlil jednu z příčin organizování extraligové florbalové akce v Chomutově šéftrenér klubu.

V samotném utkání hraném mezi kluby Tatran Střešovice a 1. SC Woow Vítkovice došlo k překvapení. Tatran totiž vede tabulku extraligy a v prvním zápase „Vítkovického pekla" zvítězil v Ostravě 4 : 2. Naopak Vítkovice se od začátku soutěže trápí a jsou až na desátém místě nejvyšší české soutěže. V Chomutově ale „domácím" Střešovicím připravili peklo vítkovičtí. Tatran nezachytil začátek utkání a po první třetině prohrával 0 : 3. Střešovice do druhé části vstoupily aktivněji a stáhly vedení hostů na rozdíl jediné branky. Ve třetí části se sice Tatran snažil o vyrovnání, ale vítkovičtí jeho veškeré snahy odrazili a s přehledem si nakonec odvezli všechny tři body.

Statistika zápasu:

Tatran Omlux Střešovice - 1. SC WOOW Vítkovice 3:8 (0:3, 2:0, 1:5).

Branky: 21. Natov, 36. Podhráský, 53. Gruber 5. Žák, 10. Hrubý, 15. Hájek, 52. Veltšmíd, 54. Bräuer, 56. Gurkovský, 57. Veltšmíd, 59. Šebesta. Rozhodčí: Černý Janoušek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 728; zásahy brankářů: Rebro 15 Ciompa 19.