„Organizačně je vše zajištěno, teď jen zbývá sbalit vše potřebné, co naše týmy budou potřebovat," hlásí před odjezdem trenér a sekretář klubu Martin Bocian. Chomutovský klub vysílá do Prahy hned tři družstva (U13,U15,U16), což si v minulosti nemohl dovolit kvůli tomu, že každý tým bude hrát na jiném místě.

„Loni by to ještě byla komplikace, ale naštěstí v současné době už máme další trenéry a vedoucí, kteří se o tým postarají. Komplikace je to jenom pro mě, protože jsem chtěl vidět co nejvíc našich zápasů, ale hrajeme téměř ve stejných časech," vysvětluje Martin Bocian.

Jeho svěřenci budou na turnaji nejstarší, šestnáctiletí dorostenci, zbylé dva týmy povedou jeho kolegové. I přes neznalost soupeřů, kteří pochází z jiných zemí, chomutovský kouč věří, že všechna mužstva odehrají turnaj solidně.

„Všechny týmy mají na to, aby odehrály ve svých skupinách kvalitní zápasy. Všechny čeká minimálně pět utkání a my chceme, aby do nich kluci a holky daly všechno a užili si je. Letní Praha nabízí vždycky úžasnou atmosféru, na kterou už se všichni těší." Samotné skóre utkání tak půjde tentokrát stranou.

„Výsledky opět stavím na druhou kolej, týmy tam nejedou zdaleka kompletní. Půjde o zpestření léta a o individuální výkony jednotlivých hráčů." Ti se mohou těšit na spoustu zajímavých utkání. Síly změří s týmy ze Švédska, Finska Německa i Slovenska. Nejstarší chomutovská výprava se pak poprvé v historii klubu střetne s ruským týmem Taifunem.

„Proti Rusům jsme ještě nikdy nehráli. Pro ruský florbal nemám žádnou možnost srovnání. Na úrovni reprezentace rozhodně nepatří do špičky, spíš je to taková druhá garnitura. Na klubové úrovní by to mělo být asi podobné," přemítá Bocian.

Zápolení v Praze odstartuje ve středu ráno, o den později by pak mělo být jasno o umístěních ve skupinách. V pátek se pak všechny týmy v jednotlivých kategoriích utkají v play off.