Ve 4.kole druhé ligy mužů se hráči FbC 98 Chomutov představili opět na domácí palubovce. Se třemi kompletními formacemi a cílem připsat si první tříbodové vítězství šli do utkání proti Karlovým Varům.

Po úvodním oťukávání se domácí ujali vedení, když se ve dvanácté minutě prosadil Michal Bendl. Stále se zvětšující nápor domácí sami utnuli čtyřmi vyloučeními, kvůli kterým odehráli prakticky celý zbytek první části hry v oslabení. Dvakrát hráli dokonce ve třech proti pěti a právě v jedné z těchto početních nevýhod inkasovali vyrovnávací branku na 1:1.

Hned po přestávce otočil výsledek ve prospěch hostí v pokračující přesilové hře Laboderec - 1:2. Poté vylučování na straně Chomutova ustalo, avšak ne v dnešním zápase definitivně. Každopádně při hře v plném počtu se Severočeši opět začínali dostávat do tlaku, který potvrdil ve 23. minutě Vojtěch Šveiger, když využil špatné rozehrávky soupeře k vyrovnání na 2:2.

Oba týmy se poté rozehrály do velmi slušného tempa a k vidění byl poměrně rychlý florbal. Ve 37. minutě chybovala obrana domácích a nabídla tak svému soupeři další branku jako na zlatém podnose - 2:3. Ještě do druhé přestávky bylo ale opět srovnáno, přesilovou hru využil obránce Václav Silovský - 3:3.

Do třetího dějství vstupovaly oba týmy s cílem převážit misky vah na svoji stranu. To se dařilo více hráčům Chomutova, kteří díky trefám Martina Moravy a Marka Borovičky odskočili do dvoubrankového vedení – 5:3. Hosté kontrovali snížením v 52. minutě, ovšem netrvalo dlouho a náskok FbC 98 opět navyšoval Daniel Fokt - 6:4.

Ani tento stav však nebyl základem tříbodové výhry. Opět totiž vyplula na světlo světa zbytečná vyloučení.
Přesilové hry v závěru zesílené o odvolání brankáře hosté využili k tomu, aby postupně dorovnali na konečných na 6:6.
V nastaveném čase poté zasadili také rozhodující úder a nakonec si z Chomutova odvezli dva body za výhru 7:6 v prodloužení.

Chomutovští florbalisté ztratili kromě vyhraného zápasu také jednoho hráče. V závěru utkání neudržel nervy na uzdě hostující Kadleček a začal bušit do Daniela Fokta. Tomu přiběhl zbytečně na pomoc jeho spoluhráč Kämpf a vyfasoval stejně jako karlovarský hráč trest na pět minut plus do konce utkání a minimálně dva zápasy si nezahraje. O konečné délce jeho trestu, která se může vyšplhat až na dvanáct soutěžních kol rozhodne disciplinární komise.

„V utkání jsme znovu doplatili na nedisciplínu, jsme až příliš vylučovaní. Pokud v každém zápase hrajeme dvacet minut oslabení, tak můžeme těžko pomýšlet na vítězství,“ zhodnotil utkání a nespokojený trenér Chomutova Martin Bocian.