Obě chomutovská mužstva vypadla v prvním kole play off a po dvou hracích dnech se musela rozloučit s turnajem. Přesto trenéři kvitují, že se jejich svěřenci mohli na sezonu připravit v ostrých zápasech.

Trenér dorostenců Martin Bocian byl zklamaný hlavně z toho, že v rozhodujících momentech utkání jeho hráčům chyběly fyzické síly. „Někteří hráči budou mít co dělat, aby dohnali tréninkové manko," přiznal v rozhovoru pro klubový web.

Naopak vychválil oba gólmany a liboval si nad dobrou morálkou v mužstvu. „Jsem spokojen s tím, jak kluci fungovali a makali za každého stavu," uvedl. Na turnaj jeho tým odjel hned po skončení letní přípravy, bez tréninků v hale. „Takže ve druhé části přípravy budeme určitě pracovat na herním stylu. A samozřejmě na fyzičce, ta bude v sezóně rozhodující."

Starší žáky má na starosti Tomáš Kubeš, který se na turnaji potýkal hlavně s absencí pěti hráčů, s nimiž do sestavy počítal. „Celý turnaj jsme museli odehrát jen ve dvou herních lajnách a tím možná pokulhávala defenzivní činnost, ale do sezony je čas na to tuto činnost vylepšit," uvedl rovněž pro webové stránky klubu.

Turnaj ocenil hlavně jako dobrou přípravu a možnost sestavit si před následující sezonou svůj tým. Také starší žáky čeká fyzická příprava, především pro osobní souboje.

Florbalový klub v Chomutově má několik mládežnických týmů. Dorostenci i starší žáci hrají nejvyšší republikové soutěže.