Na první branku se čekalo docela dlouho. Přišla až v šestnácté minutě z hole Davida Dudka kterému asistoval Jakub Štěrba a domácí vedli 1:0. Do konce první části se trefil ještě Vít Andrle a pak, jako v případě první branky, opět úřadovala dvojice Dudek-Štěrba, jen si prohodila role.

Jäschkův hattrick

Vstup do druhé třetiny domácím nevyšel. Nejprve šel zahřívat na dvě minuty trestnou lavici Daniel Jäschke za blokování hokejky. Toho hosté využili, když domácího gólmana překvapil střelou z půlky Marek Jiřík. Víc však domácí hostům nedovolili. Už za dvě minuty vrátil domácím tříbrankové vedení Daniel Jäschke, kterému asistoval Jakub Štěrba. Jäschke však, jak se ukázalo, neřekl v utkání poslední slovo. Ve 26. minutě zvýšil na 5:1 a o čtyři minuty později měl hattrick. Chomutov si po druhé třetině odnášel do kabiny vedení 6:1.

Hattrick II.

V úvodu třetí části hostům blýskla ještě malá naděje na zkorigování výsledku, když šel na lavici hanby za nesportovní chování Ondřej Bejček. Přes veškerou snahu však hosté skórovat nedokázali, když jim domácí téměř nepůjčili míček. Hosté poté vystřídali gólmana. Josefa Macka nahradil v brance Strakonic Martin Hrubec. Pak se opět ke slovu dostali domácí. Postupně skóre navýšili Ondřej Kopp (7:1), Aleš Trávníček (8:1), dvakrát za sebou Daniel Jäschke (9:1 a 10:1), Miloš Šulc (11:1). Skóre uzavřel na konečných 12:1 Jäschke a zaznamenal tak double – hattrick.

Hlasy trenérů:
Hostující trenér Marek Jiřík: Rozhodla druhá třetina, kdy jsme nevyužili šance. Děkuji soupeři za utkání.
Trenér Chomutova Martin Bocian: Jedním slovem paráda. Celý večer jsme si všichni náramně užili. Moc děkuji všem, kteří se podíleli na přípravách. Díky patří také úžasným divákům, kteří nám dnes velmi pomohli. Věřím, že se tímto zápasem odrazíme k dalším lepším zítřkům. Díky všem.

Chomutovští florbalisté si připsali dva body už v minulém kole, když po třech neúspěšných zápasech porazili doma v prodloužení 9:8 Liberec. Liberec nastoupil na domácí ve svižném tempu, na které nedokázali v první třetině reagovat. Každopádně Chomutov je mistrem rychlým obratů. Tým dokázal záhy skóre srovnat pěti přesnými střelami do soupeřovo branky a rozhodl v prodloužení. K dalšímu utkání cestuje Chomutov v sobotu do Budějovic.

Florbal Chomutov – FbC Strakonice P.A. 12:1 (3:0, 3:1, 6:0)

Branky: 16. David Dudek, 17. Vít Andrle, 20. Jakub Štěrba, 24. Daniel Jäschke, 26. Daniel Jäschke, 30. Daniel Jäschke, 48. Ondřej Kopp, 48. Aleš Trávníček, 50. Daniel Jäschke, 52. Daniel Jäschke, 53. Miloš Šulc, 56. Daniel Jäschke – 22. Marek Jiřík;
Rozhodčí: Lukáš Grundler – Jakub Matějka; vyloučení: 3/2 (Ondřej Šarša do konce utkání) ČK 1/2; využití: 1:1; diváků: 595;zásahy brankářů: Karel Šantora 40 – Josef Macek 37, Martin Hrubec 7;
Line-up domácích Florbal Chomutov: brankář: Karel Šantora; hráči v poli: Roman Dušek, Ondřej Bejček, Jan Krajník, Ondřej Kopp, Vít Andrle
Line-up hostů FbC Strakonice P.A.: brankář: Josef Macek; hráči v poli: Tomáš Mareš, Adam Vašmucius, Marek Jiřík, Ondřej Novák, David Chvosta.