Dva zápasy, dvě výhry! A důležité. Po výhrách nad Kadaní a Jaroměří se florbalisté Chomutova dostali na třetí příčku Národní ligy a aktuálně mají výhodu domácí prostředí pro zápasy play off. Zabrali i kadaňští Kati, v sobotu 11. února vzdorovali favoritovi, v neděli vyhráli v Čelákovicích.

Regionální souboj Chomutov - Kadaň rozhodla v sobotu druhá třetina. V prostřední části hry otočili chomutovští florbalisté vývoj utkání a čtyřmi brankami rozhodli o vítězi zápasu. Jasno ale nebylo až do konce, neopakoval se tak první zápas v Kadani, kde vyhráli Chomutovští jasně 18:3.

Kvalitní derby

„Čekali jsme, že dnešní utkání nebude zdaleka jednoduché, což se potvrdilo. Od druhé třetiny jsme zvýšili aktivitu a díky tomu jsme získali důležité tři body. Děkujeme soupeři za kvalitní derby a fanouškům obou týmů za vytvoření skvělé kulisy," vyjádřil se na oddílovém webu trenér Martin Bocian. „Myslím, že se nemáme za co stydět. Předvedli jsme na palubce nejlepšího týmu soutěže důstojný výkon. Rozhodly dvě naše chyby a individuality v domácím týmu," vyjádřil se k utkání trenér Katů Petr Hybner.

V nedělních zápasech skupiny Západ porazil Florbal Chomutov jasně soupeře v boji o první čtyřku Jaroměř 11:4 a Kati si připsali důležité vítězství v Čelákovicích (7:6).

Chomutovští jsou aktuálně na třetím místě, čekají je ale ještě dva zápasy, na palubovce pátého týmu T.B.C. Králův Dvůr, který má jenom o bod méně, a pak domácí utkání se Štíry České Budějovice. Kati se bohužel zvedli pozdě, a tak je čeká skupina play out. Jejich forma z posledních týdnů ale napovídá, že se záchranou by neměli mít problémy.

Florbal Chomutov - FBC DDM Kati Kadaň
                               5:3 (0:1, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Pastor (J. Štěrba), 31. Pastor (J. Štěrba), 36. L. Fiala (T. Fiala), 37. Bejček (Šulc), 42. T. Fiala (Pastor) - 4. E. Štěrba (Pardubský), 40. Morava (Limberg), 57. E. Štěrba (Žemlička)
Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 26:29

Florbal Chomutov: Šantora - Pačmag, Turek, Šarša, Šnábl, Klíma, Šulc - Štěrba, Fokt, Pastor - Tichý, T. Fiala, L. Fiala - Kopp, Bejček, Andrle - Z. Hlaváček

FBC DDM Kati Kadaň: Burda - Čeloud, Solar, Pardubský, Hanzlíček, Limberg, Zelinka, Muchna, Dolanský, Chládek, Žemlička, Bulín, M. Odlas, E. Štěrba, Plomer, Zýka, Hanuš, J. Odlas, Morava

Florbal Chomutov - TJ Sokol Jaroměř
                             11:4 (2:2, 3:0, 6:2)

ASK Orka Čelákovice - FBC DDM Kati Kadaň A
                                    6:7 (5:3, 1:3, 0:1)