Byl to boj, ale povedlo se! V posledním zápase základní části Národní ligy šlo o hodně! Domácí Florbal Chomutov chtěl udržet minimálně třetí místo a tím i výběr soupeře pro nadcházející boje play off. Zásluhou výhry nad Štíry České Budějovice, kterou zabezpečil v předposlední minutě Andrle, skončil na bronzové příčce, jenom o bod za druhým Turnovem.

„Dvě třetiny byly z naší strany nevýrazné, plné nepřesností a chyb. Ve třetí třetině jsme se zvedli, zejména psychicky, a zlepšili jsme koncentraci. Jsem rád, že jsme nakonec z tlaku vytěžili tři body," zhodnotil utkání pro „web českého florbalu" trenér Martin Bocian.

Výkon byl dlouho nervozní

Dlouho byl totiž výkon domácích nervozní, skore se přelévalo z jedné strany na druhou. Budějovice těžily z výborných úvodů všech třetin, kdy vstřelily branky. Do vedení se dostaly na začátku utkání a pak po třech minutách závěrečné dvacetiminutovky. O vítězství Chomutova rozhodly závěrečné čtyři minuty zápasu, kdy se projevila zvýšená aktivita domácích hráčů a jejich tlak. Tři minuty před koncem vyrovnal Petr Pastor a v čase 58:36 po chybě hostujícího Hanáka vstřelil vítěznou branku Vít Andrle.

Tím zabezpečil domácím třetí místo a Chomutovští i jako třetí vybírali soupeře. V osudí jim zůstaly dva týmy - Králův Dvůr a Mukařov. A Chomutov si vzal do čtvrtfinálové dvojice Králův Dvůr. I když v obou případech se v základní části radovali z výhry hosté, a tak domácí prostředí nemusí být až takovou výhodou.

„Jednalo se o volbu jak hráčů, tak realizačního týmu. Ze dvou variant, jež nám zbývaly, jsme zvolili tu přijatelnější. Rozhodně ale není Králův Dvůr snazší soupeř než Mukařov," vysvětlil Martin Bocian.