V něm ještě před poslední dvacetiminutovkou nebylo rozhodnuto, týmy do ní vstupovaly za nerozhodného stavu 5:5. Velká snaha úspěch ale nepřinesla, naopak vyústila v chyby a po pěti inkasovaných brankách prohrál Florbal Chomutov 5:10 a svoji pouť letošním ročníkem Národní ligy ukončil ve čtvrtfinále.

První třetina vyzněla pro domácí a pro Chomutov to nevypadalo dobře. Prohrával 0:3, i když příležitosti si chomutovští borci vypracovali. Jednou zazvonila tyč domácí klece, jindy připravila Florbal o vstřelenou branku nepřesnost v zakončení a výborný výkon domácího brankáře Švece.

Do druhé třetiny hosté svoji hru zrychlili a přitvrdili a „začalo jim to padat". Tuto část hry vyhráli 5:2 a ve 37. minutě po brance Koppa šli dokonce do vedení (5:4). Do konce prostřední části hry stačil Turnov ale ještě vyrovnat (5:5) a tak se do poslední dvacetiminutovky šlo za vyrovnaného stavu.

V závěrečné třetině se trefovali ale už jenom domácí. Začalo to vlastním gólem Romana Duška a o necelé dvě minuty vedl po brance Antonína Palatínuse Turnov už o dvě branky (7:5). Když byl tři minuty před koncem vyloučen Michal Šnábl na pět minut, přidali Turnovští ještě tři góly a mohli slavit postup do semifinále.

„Blahopřejeme soupeři k postupu do semifinále. V třetí třetině jsme vytvořili z velké snahy až příliš mnoho chyb, což rozhodlo o výsledku dnešního utkání. Děkuji hráčům za to, že sérii dotáhli až do pátého zápasu a vůbec za celý výkon v závěru sezony," zhodnotil závěrečné utkání sezony trenér Florbalu Chomutov Martin Bocian.

V semifinále se Turnov jako druhý tým po základní části utká s třetím mužstvem T.B.C.Králův Dvůr, druhou dvojici tvoří vítěz základní části Hurrican Karlovy Vary a Štíři České Budějovice.

Loňské vítězství v západní části Národní ligy nezopakují florbalisté Mukařova, kteří ve čtvrtfinále v rozhodujícím pátém zápase prohráli právě v Českých Budějovicích 9:10 po prodloužení.

TJ Turnov – Florbal Chomutov 10:5(3:0, 2:5, 5:0)

Branky: 10:01 Němeček, 11:15 Sekyra, 17:27 A. Palatínus, 28:26 A. Palatínus, 38:48 Měkota, 43:31 vlastní Chomutov, 44:58 A. Palatínus, 57:14 Měkota, 58:15 Sekyra, 58:48 Sekyra – 21:31 Andrle, 22:40 Dudek, 29:13 Chocholoušek, 32:31 Chocholoušek, 36:31 Kopp. Vyloučení: 0:2 + Šnábl 5 min. Využití: 3:0. Rozhodčí: Müller, Novosad. Diváci: 156. Zásahy brankářů: Švec 31 – Vlček 37.

Florbal Chomutov: Vlček (Šantora) – Klíma, Bejček, Jäschke, Trávníček, Dušek, J. Štěrba, Krajník, Břešťan, L. Fiala, Dudek, Kopp, Andrle, Šnábl, Šarša, Chocholoušek, Šulc.