Moderní víceúčelová sportovní hala přivítala na dvou hřištích regionální výběry sedmi „dvojkrajů" a jako osmý účastník přijal pozvání slovenský výběr, což bylo pro tento rok novinkou. Na rozdíl od minulého ročníku se jednalo o dvoudenní akci, kdy první hrací den patřil utkáním základních skupin, ten druhý zápasům play-off.

Žákyně obhajovaly stříbrnou medaili

V loňském roce se povedlo zástupkyním Ústecko libereckého kraje vybojovat stříbrnou medaili v kategorii žákyň. A letos obě družstva dokázala pod vedením teplického trenéra Petra Horáčka a děčínského Petra Miška na loňský úspěch navázat!

Ústecko liberecký kraj zastupovaly z chomutovského regionu v kategorii žákyň z oddílu FBC Kati Kadaň Denisa Balatová, Nikola Čermáková a z chomutovského oddílu Laura Vytrhlíková a Markéta Prontekerová. V dorostenkách se do závěrečné nominace prosadily kadaňské Natálie Janouchová i gólmanka Aneta Blahníková a z oddílu FbC 98 Chomutov Adéla Višová a Petra Malecká.

Obě kategorie děvčat prošly skupinou bez porážky

Žákyně první hrací den turnaje nepoznaly porážku, vyhrály svou skupinu a zajistily si přímý postup do nedělního semifinále. Dorostenky se rozjížděly o něco pomaleji a taktéž ukončily první hrací den bez porážky. Na svém kontě měly ale tři remízy, které jim zajistily třetí místo ve skupině, což jim stačilo na postup do čtvrtfinále.

Od finále dělila žákyně i dorostenky jediná branka

Druhý hrací den zahájily dorostenky ranním vítězstvím nad společným výběrem Jihočeského kraje a kraje Vysočina a postoupily do semifinále.

V odpoledních semifinálových zápasech děvčata v obou kategoriích shodně prohrála. Bylo to v obou případech ve vyrovnaných utkáních a o jejich prohrách rozhodl rozdíl jediné branky.

Denisa Balatová a Petra Malecká rozhodly o bronzu

Závěrečná utkání o bronz ale už děvčata dokázala svou bojovností převážit na svoji stranu a to opět v obou kategoriích stejným výsledkem 2:1. Rozhodující a tedy vítěznou trefu v bitvě o bronz vstřelila v posledních minutách utkání kadaňská žákyně Denisa Balatová. Totéž se v boji o dorostenecký bronz povedlo dvě minuty před koncem utkání chomutovské Petře Malecké.

Po odehraní posledního vítězného utkání začaly hned na hrací ploše oprávněné nespoutané oslavy završené předáním pohárů a medailí. Vítězství si v obou kategoriích zajistily výběry Prahy a Středočeského kraje, které tak obhájily svá loňská postavení.

Na foto zleva Denisa Balatová, Natálie Janouchová, Nikola Čermáková, Adéla Višová, Laura Vytrhlíková, Petra Malecká, Markéta Prontekerová a ležící gólmanka Aneta Blahníková.