Extraligové dvojutkání tady sehrají v sobotu 26. ledna nejprve junioři a hned po nich také „A" týmy FBC Liberec a AC Sparta Praha. Jiří Štěrba, předseda FBC DDM Kadaň vysvětluje, jak se klub k pořádání extraligového utkání dostal: „Ze strany florbalové federace jsme byli osloveni, jestli bychom do pořádání extraligového zápasu šli. Z naší strany nebylo nad čím přemýšlet, protože je to obrovská propagace florbalu a výjimečná příležitost pro diváky vidět v našem městě florbal nejvyšší úrovně. Už jen pro mladé a začínající hráče bude určitě velkou motivací vidět zblízka extraligové hráče ve vlastní hale. Současně je to trochu ocenění i pro Kadaň, protože kdyby tady na takový zápas nebylo zázemí, určitě bychom se k této možnosti nedostali."

Muži Liberce jsou momentálně na dvanáctém místě extraligové tabulky, ale v posledním období předvádějí zlepšené výkony. Sympatický výkon předvedli v posledním utkání na půdě čtvrtého týmu Mladé Boleslavi, kde po boji podlehli 10:8.

Spartě Praha se naopak nedaří, když prohrála posledních šest utkání v řadě. Nachází se na devátém místě extraligy a má o čtyři body víc než její vyzyvatel tým Liberce.

Kolik diváků očekávají pořadatelé, objasňuje předseda FBC DDM Kadaň: „Moc bychom si přáli, abychom vyprodali halu. Doufám, že těch 500 lidí nasbíráme. Čekáme i lidi z blízkého regionu, samozřejmě především z řad hráčů mládežnických kategorií. Ale věříme, že přijde i hodně kadaňských, protože i návštěvnost na naše áčko je výborná, nejvyšší ve druhé lize. Doufám, že si to nenechá ujít nikdo, kdo má rád nejen florbal, ale sport na nejvyšší úrovni celkově. Rád bych všechny upřimně pozval a doufám, že se budou bavit."

Během přestávek jsou připravené soutěže pro diváky, do nichž oba týmy dovezou zajímavé ceny. K vidění budou i zkrácená utkání kadaňských, chomutovských a podbořanských dětí a slavnostní nástup právě s dětmi bude zahajovat utkání mužů.