Stav po druhé třetině byl 5:4 pro Chomutov. „V první třetině to byl dost ostrý, vyhecovaný zápas, až do druhé třetiny jsme hráli dobře. Najednou jsme ale přestali hrát to, co jsme hráli a nechali soupeři prostor," zhodnotil první dvě třetiny utkání trenér domácích Bocian. Domácí vedli o jednu branku 2:1, ale ještě do konce první třetiny Kati z Kadaně vyrovnali a v druhé části šli do vedení 4:2. Domácí zabojovali, předvedli obrat v zápase, a tak stav po dvou třetinách byl 5:4. S prvními dvěma třetinami naopak nebyl spokojený trenér Katů Petr Hybner: „Dvě třetiny to bylo od nás špatné, byli jsme nervózní a nehráli jsme dobře. Až třetí třetinu jsme začali hrát naši hru a Chomutov přehráli. Pro nás jsou to zlaté tři body, protože Chomutov se zvedá."

Co předvedli svěřenci trenéra Bociana v třetí třetině, je málo vídané. Totální kolaps, za třináct minut dostali sedm gólů a třetinu prohráli o šest branek: „V třetí třetině jsme totálně propadli, první dvě to byl ještě vyrovnaný zápas. Poslední část si musím v noci rozebrat," okomentoval závěr zápasu zničený trenér domácích.

Chomutov prohrál závěrečnou třetinu 1:7 a celý zápas skončil výsledkem 6:11. Kati Kadaň se drží po výhře na výborném druhém místě 2. ligy mužů jen o jeden bod za vedoucím týmem USK FbC Slávie Ústí nad Labem, Chomutov se drží v polovině tabulky na šestém místě.