V sobotním utkání s Ostřelovači z Třebíče se rozhodující minuty utkání odehrály na koncích a začátcích jednotlivých třetin. Chomutovští mladíci se dostali v úvodní části hry do vedení, ale sekundu před koncem třetiny třebíčský Sobotka vyrovnal. S tím nebyl spokojen jeden z trenérů juniorů FbC Martin Bocian: „To se nesmí stát. Dostali jsme gól současně se sirénou. V druhém případě jsme snížili na jednobrankový rozdíl a z protiútoku dostali branku," narážel Martin Bocian na situaci z konce prostřední části hry, kdy chomutovští snížili na 4 : 5, ale o chvíli opět inkasovali. Dotáhnout se chomutovským mladíkům v poslední třetině již nepovedlo a prohráli. Pro ně až krutým rozdílem 5 : 9. „Krutý výsledek? Možná, ale hraje se na góly. Chtěli jsme vyhrát, a to se nám nepovedlo," nebyl spokojen s konečným výsledkem Martin Bocian. Na chomutovských borcích byla vidět velká snaha a nasazení. I když osm minut před koncem prohrávali rozdílem pěti branek, bojovali až do poslední sekundy. V samotném utkání byla hra v poli vyrovnaná, ale „Ostřelovači" se prosadili střelecky. „A co rozhodlo o výsledku? Asi rozhodla efektivita. Šance, které měl soupeř, tak využil. A pak důraz," zhodnotil Martin Bocian. Trenér hostů byl s výsledkem spokojen: „Jeli jsme sem pro tři body. Mise splněna, děkuji soupeři,"lakonicky zhodnotil utkání Michal Pazderník.

Po sobotě čekal další den na chomutovské poslední tým tabulky SK Florbal Benešov. S čím šli domácí do souboje? „Musíme vyhrát, musíme získat tři body! Potřebujeme každý bod pro boje o záchranu," burcoval trenér mladé borce do souboje s Benešovem.

A mladíci to dokázali! I když utkání se pro ně nevyvíjelo příznivě. První třetinu vyhráli chomutovští po brankách Chocholouška a Drtiny 2 : 1, ale v prostřední části hry Benešov nejdříve vyrovnal a v 45. minutě se dostal dokonce do vedení 3 : 2. Domácí se ale nevzdali, za 17 sekund vyrovnali a postupně navýšili svůj náskok až na rozdíl čtyř gólů.

Chomutov zásluhou výhry odskočil svému soupeři na rozdíl čtyř bodů a dotáhl se na desátou Spartu, na níž aktuálně ztrácí jediný bod. Další důležitý souboj odehraje 8. února v Liberci, který je na osmém místě G2 ligy juniorů.

FbC 98 Chomutov - Snipers Třebíč 5 : 9 (2:2, 2:4, 1:3).

Branky Chomutova: Jäschke 2, Andrle 2, Chocholoušek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváků:139. Zásahy brankářů: Šantora 30 - Bazala 42.

FbC 98 Chomutov - SK Florbal Benešov 7:3 (2:1, 0:1, 5:1).

Branky Chomutova: Chocholoušek 3, Drtina 2, T. Fiala, Trávníček. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváků: 187. Zásahy brankářů: Šolta 21 - Krátký 28.