Kýžený úspěch ve 3.lize mužů přinesla chomutovským florbalistům rekordní série 16ti zápasů bez porážky, kterou odstartovali v listopadu a vydržela jim až do konce soutěžního ročníku. To vše navzdory faktu, že měli jednoznačně nejmladší družstvo v soutěži.

„Věkový průměr týmu byl zhruba 22 let, převážnou část týmu tvořili hráči ročníku 1990 a mladší,“ potvrzuje fakta trenér a předseda klubu Martin Bocian.

V Chomutově začali s mládeží pracovat před třemi lety, kdy právě tito hráči zmíněných ročníků byli v dorostu. Nyní většina z nich pomohla vybojovat historický úspěch pro tým mužů. Je tedy vidět, že péče o mládež se skutečně vyplácí.

A stejného trendu se chce klub držet i nadále. „Samozřejmě současně s tím jsme vedli i další družstva mladších hráčů tak, abychom zajistili kontinuitu výchovy dalších nástupců. Chceme neustále hledat novou kvalitu a starat se o zdravý sportovní růst našich hráčů,“ říká Bocian.
A co čeká chomutovské hráče ve vyšší soutěži? Spousta novinek. Především jiný herní systém.

Turnajový způsob nahradí jednotlivá víkendová utkání, vždy jeden zápas v sobotu a druhý v neděli. Zvyšuje se hrací čas na 3x20 minut, nově se v případě nerozhodného výsledku bude prodlužovat s případnými samostatnými nájezdy a ve výčtu dalších změn bychom mohli pokračovat.

Je tedy zřejmé, že bude důležité se důkladně připravit na nadcházející soutěžní ročník 2010/2011. FbC 98 Chomutov do něj půjde s cílem potvrdit kvalitu a soutěž udržet.

Hráčský kádr by se příliš změnit neměl. Dva hráči odchází za studiem vysokých škol, oproti tomu se v týmu objevilo několik nových tváří, převážně juniorského věku.

„Chceme dál sázet na mladé hráče a hráče se vztahem k našemu klubu. Pokud to rozpisy obou soutěží dovolí, chtěli bychom pravidelně využívat celou jednu pětku juniorských hráčů,“ avizuje trenér.
Z hráčů mužského věku je novou posilou pouze dvacetiletý útočník David Tattermusch z Kadaně. Klub také usiluje o návrat svého odchovance, o čtyři roky staršího forvarda Jakuba Klíra z Plzně.
Letní příprava potrvá hráčům až do 4. července, poté dostanou na období dovolených individuální plány. Začátkem jim začíná herní příprava, v jejímž rámci se stejně jako loni představí na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze a také v Poháru České florbalové unie.