V prvním kole Chomutov zajížděl na hřiště nováčka FBC Strakonice, který byl na svoji ligovou premiéru značně nažhaven. Omlazený chomutovský kádr musel prokázat v premiérovém utkání vysoký morální kredit, když za nepříznivého stavu 2:5 se pral i s hrubými poznámkami domácích diváků. Těžkou zkoušku ale zvládl, do konce základní hrací doby vyrovnal na 5:5 a mohl utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Nestalo se tak ale ani v prodloužení, ve kterém hráli Chomutovští krátce dvojnásobnou přesilovku. V samostatných nájezdech se nakonec radovali domácí, kteří si připsali druhý bod za výhru 6:5.

V domácím utkání se chomutovští florbalisté střetli se Štíry z Českých Budějovic a od první třetiny vyhrávali. Vedení si domácí hráči během zápasu už sebrat nenechali a ve třetí třetině vstřelili dokonce pět gólu. Suverénním výkonem vyhráli nad soupeři 7:2 a připsali si tak tři body do tabulky soutěže.

„Myslím si, že jsme to měli dnes pod kontrolou docela od začátku. Konečně ta naše hra vypadala docela slušně, až na nějaký výjimky samozřejmě. Bylo vážně super, že jsme si ty góly hezky rozložili po všech lajnách," zhodnotil utkání na klubovém webu útočník Jakub Štěrba.

Zápas na palubovce Jaroměře začal pro Chomutovské velmi slibně, když skóre otevřel David Dudek již v 4:45 minutě. Tento gól zapůsobil na hráče Jaroměře ale jako budíček a od tohoto okamžiku trefovali hostující branku „hlava - nehlava". Hosté se pokoušeli rychlé góly Jaroměři oplácet, ale po pěti brankách soupeřů to už šlo hůř. Zápas se nakonec rozhodl při oslabení Jaroměře, ve kterém Chomutovští přes svoji početní výhodu inkasovali dva góly.

„Když jsme za stavu 4:1 začali hrát a dotáhli na 4:3, tak to vypadalo ještě nadějně. Pak přišly další zbytečný góly. Zlomová byla naše přesilovka, kdy jsme obdrželi dva góly úplně zbytečně. Soupeř si pak už výsledek zkušeně pohlídal a vyhrál," zhodnotil utkání útočník Vít Andrle.

Chomutov je po třetím kole se čtyřmi body na sedmém místě, příští utkání hraje na domácí palubovce s vedoucím týmem T.B.C. Králův Dvůr. Zápas se uskuteční v Městské sportovní hale v sobotu 10. října.

FbC Strakonice - Florbal Chomutov 6:5 SN (2:1, 3:3, 0:1);

Florbal Chomutov - FBC Štíři České Budějovice 7:2 (1:0, 1:1, 5:1)

TJ Sokol Jaroměř - Florbal Chomutov 9:5 (2:1, 5:2, 2:2)