V nedělním utkání mladí chomutovští borci vedli nad týmem Ostravy po první třetině již 4 :1 a spokojen byl i trenér Martin Klíma: „První třetinu jsme odehráli způsobem, jak jsme si představovali. Čekali jsme na chyby soupeře a ten je i udělal. Umožnil nám vedení 4 : 1. Nádhera!"

Na začátku druhé třetiny přišlo ale vyloučení dvou hráčů Chomutova. Nejdříve byl vyloučen Aleš Trávníček za hru hlavou a jenom dvanáct sekund po něm Jan Krajník za hru v malém brankovišti. Dvojnásobnou přesilovku hráči loňského mistra využili a vrátili se do zápasu. S tím už Martin Klíma spokojen nebyl: „Do druhé třetiny jsme si řekli, co budeme dělat. Chtěli jsme se vyvarovat chyb a zbytečných vyloučení. A hned ve druhé minutě jsme měli vyloučeného hráče, následně jsme šli do třech. Dostali jsme gól na 4 : 2, na tým padla deka a nemohli jsme se z toho dostat celou druhou třetinu," zhodnotil část, ve které nastal obrat v utkání.

Prostřední část hry tak prohráli chomutovští 0 : 4 a do závěrečné třetiny vstupovali s jednobrankovým mankem. Po necelých čtyřech minutách poslední části hry ale chomutovští mladíci inkasovali z hole ostravského Šimčíka a soupeř dalšími dvěma brankami navýšil skóre už na 7 : 4. Za Chomutov korigoval stav v oslabení jednu sekundu před koncem zápasu Tomáš Fiala. „Ve třetí třetině to bylo o jednom gólu. Dal ho ale soupeř, my jsme se neudrželi v klidu. Je o tom, aby hráči udrželi nervy a udělali méně chyb než soupeř. Ve florbale je „de facto" každá chyba potrestaná," nabídl vysvětlení trenér týmu a vzápětí ale ocenil výkon svých svěřenců: „Ale jinak to není žádná ostuda prohrát o dva góly s loňským mistrem republiky, který je aktuálně na druhém místě tabulky. Je to jenom o nervech a o hlavách hráčů," věří Martin Klíma svým svěřencům.

V play-down se utkají poslední čtyři týmy po základní části, které vytvořily dvě dvojice. Chomutov jako poslední tým základní části bude mít za soupeře devátý tým Snipers Třebíč. Martin Klíma před nadcházejícími boji play-down optimizmus neztrácí: „Měli jsme soupeře, kteří jsou ve vrchních patrech tabulky. Takže pro nás po dvou vyrovnaných zápasech je to jako výchozí pozice ideální. Tady nerozhoduje rozdíl dvou, tří gólů, ale odvedená hra a její kvalita. Když se podívám na naše výsledky a na výsledky Třebíče na konci základní části, mohli bychom na tom být lépe psychicky. Nerad bych to ale zakřikl," předpověděl Martin Klíma před boji, které začínají příští víkend 8. a 9. března.

Výsledkový servis:

FbC 98 Chomutov - 1.SC WOOW Vítkovice 6:9 (1:2, 1:2, 4:5). Branky Chomutova: Chocholoušek 2, T. Fiala, L. Fiala, Kopp, Jäschke.

FbC 98 Chomutov FBC ČPP Software Ostrava 5:7 (4:1, 0:4, 1:3). Branky Chomutova: Chocholoušek 2, Šarša, Krajník, T.Fiala.