Ve čtvrtek večer se tak v městské hale drama nekonalo. Hostující florbalistky vedly po první třetině 4:1 a kontrolovaly zápas. Škoda, že v úvodní dvacetiminutovce panoval ze strany domácích vůči soupeři až přílišný respekt.

„Všichni jsme moc dobře věděli, proti komu hrajeme a uvědomovali jsme si, že utkání nebude vůbec jednoduché. Přišlo mi, že jsme měli k soupeřkám moc velký respekt, než bychom měli mít. Škoda začátku utkání, kdy nám soupeř třemi rychlými brankami odskočil," litoval výkonu v první dvacetiminutovce trenér Chomutova David Tauš.

Od druhé třetiny to už byla hra domácího týmu. Chomutovské florbalistky bojovaly a nevzdaly se až do konce utkání. Zkušené soupeřky si vítězství i postup ale už pohlídaly.

„Jsme rádi, že jsme hráli hodně na míčku a věřím, že se nám do příště podaří naší hru zrychlit. Děkujeme soupeři za bojovný výkon v utkání," ocenil zarputilý výkon domácích v posledních dvou třetinách trenér Elite Michal Vojáček.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Roman Dušek

Florbal Chomutov – Elite Praha 2:6 (1:4, 1:1, 0:1)

Branky: 14. Beránková, 40. Manlíková – 4. Šmídová, 5. Denková, 7. Miklíková, 14. Hubáčková, 37. Šmídová, 56. Ryman. Rozhodčí: Scholz, Andrea. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 48. Zásahy brankářů: Lerchová 27 – Gécová 15.

Chomutov: Lerchová – Šidlochová, Janouchová, Bratschaedlová, Fišerová, Manlíková, Cimrmanová, Kociánová, Pilařová, Kopýtková, Láryšová, Beránková, Egermaierová, Chodurová.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Roman Dušek