Utkání se od začátku vyvíjelo ve prospěch domácího týmu. Už v 31. sekundě vsítil dalekonosnou střelou první branku Chomutova Jiří Turek. A nebyla jediná! Ještě šest dalších zásahů si připsali obránci chomutovského týmu proti pozorně bránícímu soupeři. V první třetině přidal obránce Tomáš Novotný dva góly a další obránce Michal Chytrý uzavřel skóre úvodní části hry. V prostřední části hry se prosadil už i soupeř, ale chomutovští si utkání nenechali zkomplikovat a čtyřmi brankami navýšili vedení až na 8 : 3. V poslední části hry s přehledem kontrovali vývoj zápasu a necelé čtyři minuty před koncem uzavřel Petr Pastor účet zápasu na konečných 10 : 4. „Výkon nebyl úplně ideální, nemuseli jsme dostat čtyři góly. Byl to zápas víceméně na rozehrání , ale zase úplně jednoduché utkání to nebylo. Určitě to byl ale příjemnější soupeř na úvod roku než Jablonec nebo Plzeň," zhodnotil zápas trenér chomutovských Martin Bocian.

V zápase se představili i tři nové posily chomutovských Tomáš Novotný, Petr Pastor a David Gebhardt. I to mohlo sehrát úlohu v inkasovaných čtyřech brankách. „Bylo tam poměrně dost chyb směrem dozadu, ale beru to jako daň za obměnu sestavy. Všichni tři noví hráči hráli v jedné pětce, bude to chtít nějaký čas na sehrání. Potřebují ještě pár tréninků, aby si to spolu sedlo," hledal příčiny inkasovaných gólů Martin Bocian.

Soupeř ze Sokolova po celý průběh utkání vycházel z pozorné obrany a do bezhlavého útočení se nepouštěl. I proto většinu branek Chomutova vsítili obránci. „Soupeř bránil pozorně v pěti hráčích. Museli jsme hrát přes obránce a střely od nich tam procházely. Kolem brány nebo na středu se dalo těžko prosadit, bylo to tam hodně zahuštěné. Takže to do brány napadalo od obránců," vysvětlil kuriozitu duelu trenér.

Z nových posil se dvěma góly nejvíce prosadil navrátilec z Německa Tomáš Novotný, závěrečnou branku přidala posila z extraligového Liberce Petr Pastor. Jednu asistenci si připsal, ale střelecky vyšel naprázdno David Gebhardt, který přišel na hostování z první ligy z Litvínova. Od toho ale Martin Bocian góly ani neočekává: „Od Davida očekávám poctivou práci. V týmu by měl plnit roli toho, kdo vybojuje míče a pak je bude rozdávat spoluhráčům. Na střílení branek jsou tady zbylý dva, náš odchovanec Tomáš Novotný a Petr Pastor," objasnil důvody angažování nového tria Bocian. Svůj střelecký den měl v sobotu obránce Jiří Turek, který si připsal na své konto rovnou hattrick.

FbC 98 Chomutov - TJ Baník Sokolov 10 : 4 (4:0, 4:3, 2:1).

Branky Chomutova: Turek 3, Novotný 2, Morava 2, Chytrý 2, Pastor.