V prvním utkání kanadský výběr na juniory Chomutova nestačil. Zápas sledovalo v Městské sportovní hale v Chomutově 890 diváků. Ti vytvořili skvělou atmosféru a hnali domácí borce za vítězstvím. Junioři nakonec zvítězili 12:10. Druhý den proti národnímu týmu Kanady nastoupili muži a také nedali zámořským florbalistům šanci. Ti se tak museli vyrovnat s druhou prohrou, což asi před nadcházejícím Mistrovstvím světa velkou radost jejich trenérům neudělalo.

Zápas prvního týmu Chomutova proti Kanadě začal v tempu a hra se přelévala od branky k brance. Přesto bylo vidět od začátku, že domácí tým je sehranější. Především dobrá kombinace dělala hostům často starosti. Více jak tisícovka diváků se dočkala prvního gólu už ve čtvrté minutě. Vedoucí branku družstva Florbal Chomutov vstřelil Tomáš Novotný. Po čtyřech minutách přidal druhý gól Ondřej Šarša a už na 3:0 zvýšil v patnácté minutě Erik Štěrba. Kanaďané se snažili stav korigovat a to se jim v poslední vteřině první třetiny podařilo. Na 3:1 snížil Valtteri Viitakoski.

Po návratu na palubovku se Kanada dostala díky přesilovce do tlaku, ale další gól nedala. Ten přišel až po několika minutách. Autorem kontaktního gólu Kanady byl Matthew Kostuch. Kanaďany gól povzbudil a ve 28. minutě se jim podařilo vyrovnat. Tentokrát se do listiny střelců zapsal Francis Lavergne. Domácí florbalisté ale obrat nedopustili. Po deseti minutách šli opět do vedení, když se prosadil Adam Stibor. Více gólů druhá třetina nepřinesla.

Závěrečná třetina, už jasně vyzněla ve prospěch chomutovských florbalistů. Po sedmi minutách přidal pátý gól domácích Ondřej Kopp. Stejný hráč po dvou minutách přidal i šestou branku. Sotva stačili Kanaďané rozehrát, už inkasovali posedmé. Tentokrát se trefil Tadeáš Melíšek. Pak se opět radovala Kanada, když snížil Valtteri Viitakoski a po něm zápětí upravil na 7:5 Justin Laquerre. Pak se opět dostalis slovu domácí. Autorem osmé branky Chomutova byl Tomáš Novotný. Kanaďané pak ještě stihli snížit, zásluhou Tristana Walshe na konečných 8:6.

„Jsem rád, že jsme obě utkání dokázali vyhrát. Kluci se moc na Kanadu těšili,“ nechal se bezprostředně po utkání slyšet šéf Florbalu Chomutov Martin Bocian. „Vůbec jsem nevěděl, co od nich očekávat. Ukázalo se, že nehrají špatně, ale my jsme je dokázali přehrát hlavně dík naší souhře. Postupně se zlepšovali, tak snad budou na mistrovství úspěšní,“ uzavřel Bocian.

Florbal Chomutov - Kanada 8:6 (3:1, 1:2, 4:3)

Branky: 4. Tomáš Novotný, 9. Ondřej Šarša, 15. Erik Štěrba, 38. Adam Stibor, 48. Ondřej Kopp, 50. Ondřej Kopp, 50. Tadeáš Melíšek, 55. Tomáš Novotný - 20. Valtteri Viitakoski, 25. Matthew Kostuch, 28. Francis Lavergne, 52. Valtteri Viitakoski, 53. Justin Laquerre, 55. Tristan Walsh; vyloučení: 4:0; využití: 0:1; diváků: 1030; zásahy brankářů: Jan Vlček 11, Lukáš Ščurko 12 - Taylor Shipp 19

Kanada: Taylor Shipp - Francis Lavergne, Brandon Barber, Valtteri Viitakoski, Tristan Walsh, Jonathan Kuysten

Florbal Chomutov A: Jan Vlček -  Ondřej Šarša, Erich Kellermann, Jakub Štěrba, Erik Štěrba, Tadeáš Melíšek