Mimo důležitého vítězství došlo v zápase s T.B.C. i ke dvěma premiérám. Vzhledem ke stáži trenéra Martina Bociana ve švédském velkoklubu Pixbo Wallenstam vedl poprvé tým jako hlavní kouč asistent Tomáš Kubeš a svojí první branku za tým mužů vstřelil junior Pavel Tichý.

Chomutovský útočník branku zaznamenal hned ve svém premiérovém utkání za muže. Původně začal v utkání jako náhradník, ale v průběhu druhé třetiny naskočil do zápasu ve druhé formaci spolu s Tomášem Fialou a Markem Chocholouškem.

„Hrát s Tomem a Chochem je neuvěřitelné, mají obrovský přehled ve hře. Musím ale vyzdvihnout i výkon našich obránců Krajíce s Chytrákem, fungovali jsme dobře dopředu i dozadu jako celá lajna," ocenil spoluhráče chomutovský odchovanec.

Gól vstřelil v 39. minutě, kdy dorazil do branky střílenou přihrávku od Tomáše Fialy. Gólem zajistil domácím už tříbrankový rozdíl (5:2) a klid do závěrečné třetiny. „Fantastická přihrávka od Fialky, tohle nešlo nedat," popsal střelec svoji branku.

Radost měl po zápase i Tomáš Kubeš a děkoval svým svěřencům za zodpovědný výkon: „Pro nás nejdůležitější body sezóny, tímto jsme potvrdili lídra tabulky na následující dvě poslední kola. Děkuji svým svěřencům za zodpovědný přístup ke hře a plnění úkolů, které jsme si zadali před utkáním."

Teď čekají chomutovské florbalisty ještě dvě utkání základní části. První odehrají v sobotu 7. 2. na palubovce posledního týmu Athletics Praha a základní část uzavřou o týden později 14. února domácím zápasem s týmem FBC Štíři Č. Budějovice.
Pak už bude na řadě play off, které bude hrát prvních osm týmů. Chomutov jako vítěz skupiny Západ má právo si jako první tým vybrat z družstev umístěných na 5. – 8. místě po základní části. Toto pravidlo bude platit i pro případné semifinále i finále.

Cesta do vytoužené 1. ligy bude ale ještě dlouhá. „Vyhráli jsme základní část Národní ligy – divizi Západ, ale je potřeba si uvědomit, že nás čeká ještě dlouhá cesta za postupem do 1. ligy," je si vědom mnoha možných úskalí Pavel Tichý.

Do vyšší soutěže postoupí totiž přímo pouze vítěz Národního finále, ve kterém se střetnou vítězové finále skupin Západ a Východ. Poražený finalista pak hraje baráž s 11. družstvem 1. ligy v sérii na tři vítězná utkání.

FbC 98 Chomutov – T.B.C. Králův Dvůr 9:6 (2:0, 4:2, 3:4)

Branky a nahrávky: 9. Novotný, 12. Fokt, 28. Novotný (TS), 31. Chocholoušek, 39. Tichý (T. Fiala), 39. Andrle (Trávníček), 46. Novotný, 52. Turek (Šarša), 53. Pastor (T. Fiala) – 28. Duchek (Halberštát), 35. Dvořák (Petrmichl), 44. Duchek (Križko), 52. Merhout (Dvořák), 53. Križko (Sluka), 55. Duchek (Kovářík). Rozhodčí: Sochůrek, Šůvada. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 315. Střely na branku: 48:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 8:3, 8:5, 9:5, 9:6.