Sportovní areál Rumburk. Od roku 2012 pravidelná letní zastávka chomutovského klubu. Zde organizátoři mají vše, co potřebují pro kvalitní sportovní přípravu. K dispozici jsou dvě kryté haly, venkovní umělý povrch, písčité kurty, venkovní koupaliště, krytý bazén prostorný areál a hned za jeho branami nádherná příroda a kopce. A v neposlední řadě také dostatečná kapacita ubytování, kterou letos klubvy čerpá téměř do posledního místečka. Zatímco při první návštěvě v roce 2012 vyrazilo do Rumburku 81 členů florbalového klubu, letos to bude zhruba dvojnásobek a k tomu téměř čtyři desítky hráčů, hráček a trenérů z klubu FbC Jazzmani Žatec.

Florbalové soustředění v roce 2018.Zdroj: Florbal Chomutov

Společná fotka účastníků soustředění v roce 2018. Foto: Florbal Chomutov

Právě partnerský klub ze Žatce již několikátý rok po sobě Chomutovští berou pod svá křídla a společně si užívají pestrý sportovní týden. Hlavním obsahem je samozřejmě pilování florbalových dovedností, ale to zdaleka není vše. Každá tréninková skupina, kterých bude letos celkem osm, má v plánu tréninky v krytém bazénu pod vedením plavecké trenérky Pavlíny Pretlové, o kondiční a atletickou stránku se postará Vlasta Bartelsová a nezapomíná se ani na důležitý strečink a kompenzační cvičení v režii Ivany Kordulíkové. Brankářům se po celý týden speciálně věnuje individuální trenér Luboš Šrámek. 

Na snímku zleva juniorský mistr světa vzpěrač Dominik Oračko, juniorský reprezentant vzpěrač Marek Polhoš a reprezentační trenér vzpěračů Slávek Rychnavský.
Do Chomutova přijel potrénovat mistr světa ve vzpírání

"Nezapomínejme ani na další přednost rumburského areálu a tou je kuchyně. Skvělé jídlo vydávané formou bufetu tak, aby si každý přišel na své a měl dostatek energie k tréninkům. Malým negativem tak zůstává jen místní nemocnice, která se netěší přílišné pověsti, ale doufejme, že ji nebudeme potřebovat a všichni se vrátí zpět do Chomutova zdraví a natěšeni na start nové sezóny! Odjíždíme v sobotu 20. července ráno," zní z úst pořadatelů florbalového kempu.

(flch, vev)