Pokud v prvním semifinálovém utkání padlo v Městské sportovní hale v Chomutově osm branek (3:5) a ve druhém semifinále dokonce dvanáct gólů (5:7), ve třetím zápase rozhodovala o vítězi pátá branka, navíc v prodloužení. Bohužel, vstřelil ji domácí Kalát a rozhodl tak o nečekaném vyřazení Chomutova 0:3 na zápasy.

„Do třetího utkání jsme změnili styl hry. Pokud jsme se v domácích utkáních snažili hrát nátlakově, z čehož ale těžil soupeř, v Praze jsme se více soustředili na obranu a rychlé protiútoky," prozradil o stylu hry chomutovských hráčů v Praze Martin Bocian.

A v utkání ve sportovní hale ZŠ Kunratice padaly branky soupeřů hned za sebou. Vedení se ujali Chomutovští, když se Petr Pastor dostal po chybě Majera k míči a prostřelil Bínu střelou na zadní tyč (0:1). To běžel pouze konec druhé minuty utkání. Hosté se ale z vedení dlouho neradovali. Domácí Aleš Noha hned při svém druhém střídání proměnil šanci Mukařova a srovnal stav utkání (1:1).

I další dva góly následovaly v rychlém sledu. Poprvé v zápase se dostal do vedení Mukařov v 27. minutě. Kášek rozehrál rychle na Velechovského, který míček poslal tvrdou a přesnou ranou přímo do horního růžku Vlčkovy branky (2:1). Chomutovští inkasovali po velké šanci Lukáše Fialu, kterého tečovaná rána z vyložené pozice skončila pouze na břevně domácí branky. Za pouhých 39 sekund po druhém gólu bylo ale opět vyrovnáno. Prosadil se Marek Chocholoušek, který ránou z první srovnal stav utkání (2:2).

Příležitosti na strhnutí vedení na svou stranu měl Mukařov v závěru prostřední části hry. Nejdříve Michal Smutný neproměnil trestné střílení a následně domácí nevyužili ani přesilovou hru pět na tři, a tak o vítězi rozhodovalo až prodloužení. V něm se v čase 61:37 trefil Ondřej Kalát a poslal Traverzu do finále Národní ligy, Západ.

Trenér FbC byl ale potěšen výkonem svých hráčů: „Ocenil bych hráče za toto utkání. Hodili za hlavu stav, za kterého nastupovali do zápasu, bojovali a předvedli důrazný a rychlý florbal," zhodnotil utkání Martin Bocian.

V sérii Mukařova s Chomutovem se potvrdilo známé řčení, že play off je úplně jiná soutěž než dlouhodobá část. Současně už ale chomutovský trenér přemýšlí o příští sezoně: „Je to pro nás poučení. Na příští sezonu se musíme připravit ještě lépe než na letošní, po fyzické i psychické stránce," řekl na závěr trenér Chomutova.

TJ Sokol Mukařov – FbC 98 Chomutov 3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Noha (Drahorád), 27. Velechovský (Kášek), 62. Kalát (Sláma) – 2. Pastor, 27. Chocholoušek (Krajník). Rozhodčí: Baloun, Čížek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Mukařov: Bína – Šiman, Drahorád, Piskalík, Velechovský, Sláma, Brus, Zbyněk, Smutný, Majer, Hron, Kášek, Kalát, Noha, Vejrych, Otto, Havránek.

Chomutov: Vlček – Pačmag, Novotný, Šarša, Turek, Krajník, Chytrý – Kopp, Fokt, Trávníček – Dudek, Bejček, Pastor – L. Fiala, T. Fiala, Chocholoušek.