Již více než měsíc se na start nového soutěžního ročníku připravují chomutovští florbalisté a v jejich středu také dvě zcela nové akvizice. Obránce Jiří Pecháček z nedalekého Litvínova a univerzál Daniel Grener z dalekého Přerova.

„O oba hráče máme zájem, detaily příchodů budeme řešit v následujících dnech,“ říká hlavní trenér týmu Martin Bocian. Oba hráči by měli nastoupit už k prvnímu přípravnému utkání za dva týdny proti superligovému Liberci.

JIŘÍ PECHÁČEK

Jiří Pecháček.

Jiří Pecháček. Foto: www.florbalchomutov.cz

Kariéra brzy třicetiletého obránce byla doposud spjata pouze s klubem v Litvínově, se kterým prožil všechny vzestupy i pády. Mnohaletá snaha o postup do české nejvyšší soutěže vyvrcholila v roce 2015. V následujícím ročníku tedy brázdil s týmem superligové palubovky, pak ovšem přišel strmý pád, který vyústil v letošní sestup do Národní ligy.

DANIEL GRENER

Asi jako první vás napadne otázka, jak se hráč z Přerova dostane do Chomutova? Odpověď je prozaická. Společné studium v Praze s dalšími chomutovskými hráči. V minulých letech si Daniel Grener vyzkoušel slovenskou extraligu v týmu Bratislavy a snažil se prosadit také do týmu Black Angels. Tehdy ovšem jeho kariéru přibrzdilo zranění.

Nyní má Grener před sebou výzvu v podobě boje o prvoligovou sestavu v Chomutově. 

(flch, vev)