„Takovéhle vítězství je do odvety lepší, než kdybychom vyhráli o osm gólů. Soupeřky to psychicky nahlodá,“ řekl po utkání chomutovský trenér Vojtěch Čihař.

Ten pro první utkání finálové série nastolil jasnou taktiku – hrozit z rychlých protiútoků a střílet ve výši pasu hostující brankářky Duškové. Především jeho druhý pokyn ale hráčky nedodržovaly. Přesto našly cestu k překonávání elitní brankářky.

„Dali jsme patnáct gólů, pasový ale žádný. Zase jsme ale zjistily, že při střelách z pádu se otevírá velká mezera v horním prostoru branky,“ vysvětlil Čihař. I díky této střelbě vedly chomutovské hráčky v poločase 8:5, ve druhé půli si pak spolehlivě držely náskok dvou nebo tří branek.

Drama se zvrhlo až v samotném závěru utkání. Za stavu 14:13 měl domácí tým míč, zkušená útočnice Jaroslava Čihařová však zpackala přihrávku na své kolegyně a dala soupeři možnost k vyrovnání. A to se také stalo.

V poslední půlminutě hry svítilo na tabuli nerozhodné skóre 14:14. S ním se ale nehodlala spokojit střelkyně zápasu Helena Benešová a okamžitě po rozehrávce se vrhla střemhlav proti brance Krčína.

Přibližně osm vteřin před koncem hry strhla parádním gólem vedení na stranu svého týmu a rozjásala přítomné diváky. Nadšení ale stihl o pár okamžiků později zmrazit pískot rozhodčího, který po faulu ve středu hřiště nařídil šestimetrový hod a odpískal konec časového limitu.

Hostující střelkyně tak měla obrovskou šanci k vyrovnání, její pokus ale ztroskotal na noze domácí brankářky Zavadilové a Chomutov si tak připsal vydřené vítězství 15:14. V sérii vede 1:0 na zápasy a už v sobotu na hřišti Krčína může slavit další mistrovský titul.

„Do Krčína pojedeme s vedením a jistotou nedělního utkání. Krčín ale takovou výhodu nemá, prostě musí v sobotu vyhrát, čehož bychom mohli využít. Soupeřky mohou hrát přemotivovaně a snadno se dostat pod tlak. My se chceme držet naší taktiky a v sobotu sérii ukončit,“ hlásí chomutovský tren