Ve skupině o postup se střetnou vítězové čtyř divizí 2. ligy, kterými se stali kromě chomutovských florbalistů pražští BLACK ANGELS, FBC Štíři České Budějovice a S.K. P.E.M.A. Opava. O jejich nasazení rozhodují při stejném počtu odehraných zápasů v jednotlivých divizích získané body a v tomto kritériu jsou nejlepší chomutovští florbalisté.

Boje o postup do první ligy proběhnou systémem play off, a tak na základě tabulky byly vytvořeny dvojice. V prvním kole se utká první tým se čtvrtým (FbC 98 Chomutov - S.K. P.E.M.A. Opava) a druhý se třetím (BLACK ANGELS - Štíři České Budějovice). Vítězové sérií se utkají spolu ve finále, poražené celky čeká tzv. malé finále.

Jenom vítěz finále ale postupuje přímo do 1.ligy, to znamená do druhé nejvyšší celostátní soutěže.

Poražený tým z finále a vítěz malého finále vytvoří skupinu s posledními celky z 1. ligy a budou hrát baráž o postup. Poražený tým z malého finále končí a nepostupuje.

Všechny série play up se hrají na dvě vítězná utkání a začíná se na hřišti hůře postaveného týmu. Druhé a případné třetí rozhodující utkání se hraje na hřišti lépe postaveného týmu.

První utkání play up čeká na florbalisty FbC Chomutov již tento víkend a Chomutov čeká daleká cesta do Opavy. Další týden pokračují odvety už v Chomutově, v Městské sportovní hale. Časy utkání v Chomutově zatím ještě nejsou známy.

Výchozí tabulka skupiny play up:

1. FbC 98 Chomutov       58 b.

2. BLACK ANGELS            53 b.

3. Štíři Č.Budějovice         49 b.

4. S.K. P.E.M.A. Opava     46 b.

Rozpis zápasů Chomutov-Opava:

1. zápas: sobota 15. března, 19:00, sport. hala Opava

2. zápas: sobota 22. března, MSH Chomutov

3. zápas: neděle 23. března, MSH Chomutov