Nejlepší česká plavkyně posledních dvou sezon opět potvrdila výkonnostní vzestup a páteční čtvrtou příčku ze stovky ještě vylepšila. V sobotu Baumrtová lehce proklouzla z dopoledních rozplaveb a v semifinále o sobě dala náležitě vědět, když v čase 27.25 byla ze všech nejrychlejší. Svůj do té doby nejlepší osobní výkon překonala o 48 setin vteřiny, což je ve sprintu věc naprosto unikátní.

Z pozice favoritky ve čtvrté dráze pak odstartovala ke svému životnímu závodu. Po necelých 28 vteřinách bylo jasno a devatenáctiletá svěřenkyně trenérů Jezbery a Baumrta ze Slavie Chomutov doplavala pro bronz. Za svým časem ze semifinále zaostala jen o pět setin vteřiny a podlehla jen vítězné Chorvatce Jovanovičové (27.10) a druhé Italce Gemové (27.14). V podání Simony Baumrtové se ale můžeme dočkat ještě dalšího výborného výsledku.

S hřejivým pocitem medailové radosti ji čeká v neděli její hlavní trať dvoustovka. Vzhledem k tomu, že letos je v evropských tabulkách na druhém místě a její forma v Eindovenu je skutečně vynikající, existuje reálná šance možná na další medaili. Dopolední rozplavby startují tradičně v 9.30, finálový blok v 17.00, opět vysílá Eurosport.

V sobotní finálovém programu se neztratili ani další Češi. Motýlkář Jan Šefl skončil na dvoustovce šestý a Martin Verner doplaval pátý na 100 metrů volný způsob. Oba dva tak rozšířili českou výpravbu na MS v Dubaji, která už čítá minimálně šest plavců. Kromě Simony Baumrtové budou v nedělní medailové hře ještě i polohovkář Tomáš Fučík a prsařka Petra Chocová, oba dva postoupili na stovce do finále.