Víkendová Velká cena Chomutova byla nadmíru úspěšná, zúčastnilo se jí šestnáct nejlepších českých plavců a hlavně účast diváků byla ohromující. Pět set fanoušků na plaveckých závodech se jen tak nevidí.

Spokojen může být s organizací i s průběhem samotných závodů Radek Šilhan: „Velká cena Chomutova se povedla, díky exhibiční štafetě byla tady účast šestnácti nejlepších českých plavců. A vzali to poctivě, nebyl to pro ně výlet do Chomutova, ale zaplavali to co se očekávalo," zhodnotil profesionální část dvoudenního plaveckého klání předseda pořádajícího oddílu TJ Slávie Chomutov.

Před samotnými závody si nejlepší česká plavkyně Simona Baumrtová dala za cíl překonat české rekordy na dvou, pro ni doplňkových tratích: „Plavu čtyři dvoustovky, dvě stovky a štafetu. Chtěla bych zlepšit české rekordy na 200 m kraul a 200 m motýlek," kladla si za cíl před víkendem česká rekordmanka. To se jí nepovedlo, nejblíže k překonání českého rekordu byla na 200 m motýlek. Svůj osobní rekord si ale zlepšila jiná chomutovská plavkyně, Štěpánka Šilhanová na 400 m volný způsob. Kompletní výsledky najdete ZDE.

Zpestřením Velké ceny Chomutova byl exhibiční závod PRO-AM štafet. „Závod exhibičních štafet dopadl podle našich představ, zvítězila štafeta „SMP a.s." s účastí Simony Baumrtové a Ondřeje Baumrta. A navíc tam byla super atmosféra, přišlo se podívat kolem 500 diváků. Osobně jsem rád, že profesionálové i amatéři přistoupili k závodu štafet zodpovědně," zhodnotil netradiční akci Šilhan. Kromě jiných se exhibičního závodu zúčastnila i štafeta za účasti hokejistů Litvínova (Roman Pšurný, Filip Pavlík), ale v konkurenci osmi týmů skončila až na šestém místě.

Pořadí exhibiční PRO-AM štafety1. SMP, a.s. – Jindřich Tautrman, Simona Baumrtová, Martin Doksanský, Ondřej Baumrt – 2:56,06
2. Kultura a sport, a.s. – Mirka Denková, Lucie Svěcená, Markéta Šilhanová, David Urban – 2:56,56
3. Vodohospodářská stavební – Jaroslav Savkov, Petra Chocová, Ladislav Červený, Pavel Janeček – 3:01,24
4. Strix – Tomáš Plevko, Martin Hájevský, Marcela Hájevská, Martina Moravčíková – 3:06,53
5. BR Trading – Sabina Dostálová, Jan Micka, Milan Pavliš, Marcel Turek – 3:07,42
6 HC Verva Litvínov – Štěpánka Šilhanová, Roman Pšurný, Filip Pavlík, Petr Bartůněk – 3:08,63
7. Statutární město Chomutova – Jan Mareš, Matej Kuchár, Barbora Závadová, Milan Märc – 3:16,61
8. Fortuna, a.s. – Barbora Morávková, Miroslav Rohan, Jaroslav Kubínek, Tomáš Franta – 3:25,86

Zvláštností Velké ceny Chomutova bylo, že i když to byl již její třicátý ročník, všechny zaplavané časy se staly rekordy tohoto závodu. Proč, to vysvětlil předseda chomutovského plaveckého oddílu: „Všech 29. ročníků Velké ceny Chomutova se plavalo v „dlouhém" bazénu, takže letos jsme stanovili základní rekordy v „krátkém" bazénu ve všech disciplinách."

A jak to vypadá s příštím ročníkem? „Plavci včetně těch špičkových byli spokojeni, takže možná exhibiční štafetu zopakujeme i příští rok. Chomutov by tak opět viděl českou špičku," uzavřel plavecké téma Radek Šilhan.