Tarasov po oba závodní dny nenašel přemožitele a z klínovecké U – rampy si odvezl dvojnásobné vítězství. Ženy zopakovaly v obou závodech stejná umístění – první dvě místa patří Francouzkám Grimal a Bernard, třetí místo obsadila Polka Rusin.

Sobotní závod byl navíc doplněn muzikou přímo na svahu. Krušnohorský festival 2011 přivezl kapely jako Illectrocnic Rock z Německa, karlovarskou formaci Goodfellas nebo The Prostatics.

Nejvíc se však lyžaři a diváci bavili u skupiny Sunshine, která přijela přímo ze studia, kde připravuje svou novou desku. "Letošním Evropským pohárem v U-rampě jsme opět posunuli laťku o něco výš – rekordní účast závodníků (18 žen a 53 mužů) a jejich kvalitní výkony řadí klínovecký podnik k předním snowboardovým akcím v Evropě,“ zhodnotil letošní ročník manažer úseku snowboardingu Svazu lyžařů ČR Miroslav Schimmer.

Evropskému poháru ale předcházel již zmíněný páteční závod MČR, které vyhrál nejlepší český jezdec Martin Černík. Pro juniory byl tento závod současně kvalifikací na Mistrovství světa juniorů v italském Valmalencu.

Na konci března by nás s největší pravděpodobností měli na základě výsledků závodů reprezentovat v U-rampě Martin Mykiska, Dušan Kříž a Ondřej Porkert.

Zlato z tohoto závodu ještě Černík vylepšil o sobotní třetí místo právě na poháru a potěšil všechny české fanoušky, kterých se na závodech sešlo za krásného slunečného počasí poměrně dost a vytvořili i skvělou atmosféru.

„Byla to bezvadná akce. Můžu říct, že v Čechách největší akce v U-rampě a moc jsem si to užil,“ líčil své zážitky ze závodů a celé akce Martin Černík.