Florbal Chomutov má v této soutěži přihlášena hned dvě družstva, jedno s označením WHITE a druhé s názvem RED, což vychází z klubových barev. „Dětí je hodně a chceme, aby si všichni mohli soutěž vyzkoušet, proto jsme přihlásily dva týmy, přičemž hráči nejsou rozděleni dle výkonnosti, ale pravidelně je střídáme v sestavách obou týmů," vysvětluje šéftrenér klubu Martin Bocian.
Před domácím publikem si Chomutovští vedli skvěle a své fanoušky rozhodně nezklamali. Vždyť z osmi zápasů jich pět vyhráli, jednou remizovali a jen dvakrát prohráli. „Výsledky nejsou tak důležité, jsou ve věku, kdy se florbal teprve učí. Důležité je, aby děti měly o hru zájem, aby je bavila. Radost z výhry tam samozřejmě je a děti určitě motivuje," řekl šéftrenér Florbalu Chomutov Martin Bocian

Talenty máme

Trenérem kategorie elévů je Milan Märc, dlouholetý trenér florbalové mládeže a ředitel Střediska volného času se kterým klub Florbal Chomutov už dlouhá léta úzce a s velkým úspěchem spolupracuje. Podle jeho slov je v této kategorii celá řada talentů. „Samozřejmě že se ještě musí hodně naučit, ale mají potenciál stát se dobrým týmem. To je nejen pro ně, ale i pro nás a hlavně florbal v Chomutově hodně důležité ," řekl Märc.

Výsledky florbalových elévů Chomutov

Florbal Chomutov RED vs. FbC Vipers Most 9:4, SK Bivoj Litvínov Žluťásci 3:3, SK Dubí 13:3, FBC DDM Kadaň Red 5:3
Florbal Chomutov WHITE vs. SK Bivoj Litvínov Modrásci 8:5, FBC Teplice 5:4, SK Dubí 2:4, FBC DDM Kadaň Blue 1:16