Příchod první zahraniční posily hlásí basketbaloví Levharti. Kontrakt s chomutovským klubem podepsal americký křídelník Charles Little, účastník draftu NBA z roku 2008.

I když se Levharti netají tím, že jejich rozpočet bude opět jeden z nejnižších v celé lize, nechtějí hrát roli otloukánka. A bez zahraničních hráčů to ani v české nejvyšší lize v podstatě nejde. Chomutov si tedy počkal na pozdní léto, kdy cena hráčů klesá a opět zacílil na Američana, který hrál na evropských palubovkách.

Stejný objev jako Lowery?

Srovnání s Robem Lowerym, který se stal v minulé sezoně hvězdou chomutovského celku, miláčkem publika a také velkým objevem pro celou ligu, se Charles Little asi nevyhne. Navíc některá fakta k tomu přímo vybízejí.

Little svou basketbalovou kariéru nastartoval, stejně jako Lowery, během studia na univerzitě Dayton. Podobně jako on poté prošel několika evropskými kluby. A ještě jedna shoda – Chomutovu ho doporučil stejný agent. „Na jeho slovo dám. Navíc sami máme z Německa o tom hráči také dobré zprávy," říká Martin Řápek, manažer chomutovských Levhartů.

Ve hře ale podobnosti s „lehkonohou kočkou Lowerym" nečekejte. Little je jiný typ hráče, což naznačují už jeho parametry – 198 centimetrů výšky a sto kilo váhy. Na druhou stranu to není ani těžkotonážní kolos typu Andersona, který za Chomutov také část minulé sezony odehrál. „Je svižnější, dynamický hráč," říká o nové akvizici Řápek. „Měl smůlu, že se zranil, půl roku rehabilitoval, ale teď je v perfektní kondici."

Jak umí zasmečovat, se můžete podívat na sestřihu jeho výkonů na youtube.com ještě z doby, kdy válell za Dayton.

Zdroj: Youtube

Evropské angažmá

Charles Littleještě v dresu Dayton Flyers.Charles Little se narodil 22.7.1987 v Clevelandu. Po univerzitě reprezentoval v americké WBA tým Franklin Knights. Před dvěma lety zamířil do Evropy a začal skromně v německé ProB lize v týmu Hannover Tigers. Po 11 utkáních, ve kterých odehrál v průměru 28,5 min/utkání a dosáhl průměrů 15,3 bodů/utkání a 5,8 doskoků, projevil o jeho služby portugalský ligový celek Lusitania Angra Patrimonio.

Nejvyšší portugalská liga byla pro Charlese další zkušeností. I zde odehrál 11 utkání a prezentoval se při 33,4 min/utkání jako výborný střelec (15,1 bodu) a výborný doskakovač (6,6 doskoku). V uplynulé sezóně zamířil Charles Little ze slunného Portugalska na sever. Ve Finsku neměl moc času poznat krásu země tisíce jezer. Po dvou odehraných utkáních (průměr 33 min a 20 bodů) přišlo zranění a sezóna pro něj skončila.

Nyní ho tedy čeká „evropský comeback". I když je Charles Little příjmením „Malý", věří Levharti, že jeho výkony budou velké. Ke svým budoucím českým spoluhráčům, kteří již včera zahájili přípravu, se Charles Little připojí na začátku září.

Klub má před podpisem ještě dalšího zahraničního hráče na post rozehrávače, poohlíží se ještě po pivotovi.