Když vyprázdnila svou skleničku šampusu do chundelatého kožíšku mývala Reného, poskytla Chomutovskému deníku krátký rozhovor.

Jak jste na tom při svém sportovním vytížení s časem? Chůze, cyklistika, běh a to všechno závodně…

No já jsem letos maturovala a mám dva měsíce do olympiády, takže už mám čas jasně rozplánovaný. Dnes se mnou jeli rodiče, abych si mohla cestou odpočinout, protože ráno jsem ještě byla na tréninku.

Největších dosavadních úspěchů jste dosáhla v chůzi, proč právě tenhle sport?

Já mám všeobecně vytrvalecké předpoklady a pak jsem se k chůzi dostala nejdřív. Sedí mi také přístup mého trenéra. Má pochopení a tak mohu i na kole startovat na mistrovství republiky. Navíc se docela brzy dostavily úspěchy, daří se mi a tak mi to baví.

Jste z dvojčat, sestra také závodí, ale je ve vašem stínu. Nežárlí na vás?

My jsme si už dřív hodně pomáhaly a sestra jde teď studovat a ke sportu už se vracet asi nebude. Občas tam asi nějaká rivalita byla, ale spíš taková zdravá. My jsme si pomohly třeba i v závodě. Nikdy se nestalo, že by jsme si vzájemně nepřály úspěch. Spíš jí asi teď vadí, že jsme si tu sportovní dráhu budovaly spolu a teď to bude jen na mě. Ale ona určitě najde uplatnění v jiných odvětvích.

Jak se těšíte na olympiádu do Ria de Janeira?

Těším se moc. Trochu to komplikuje ta velká vzdálenost, takže jiné časové pásmo a klimatické podmínky. Lepší by byla třeba Evropa, ale je to ojedinělá akce. Takže fajn.

Komárů a jejich bodnutí se nebojíte?

Tak to mě vůbec netíží. Já jsem člověk, který jde do všeho po hlavě, takže se takových věcí nebojím.

Pořád pro vás platí to samé, že jdete na start s jediným cílem. Vyhrát?

Trochu malý posun v myšlení mám. Člověk to dělá hlavně pro radost a po loňském zranění už to není tak jednoznačné. Přesto ten pocit z vítězství je neskutečný, mám ho moc ráda a tak bych si přála, aby se mi to zase povedlo.

A na závěr, co vy a zvířata?

Mám je ráda. Doma máme pejska, ale do zoo se dostanu málo kdy, takže jsem moc ráda, že tu dnes mohu být a mohla jsem se stát kmotrou takových krásných zvířat.