BK Levharti Chomutov – Basket Slovanka Praha 59:61 (13:12, 30:31, 43:50).
Sestava Chomutova: Zdeňková 18, Ceralová 15, Kadlecová 12, Mešková 10, Nováková 4, Jorová, Najmanová, Blahová.

V únoru Levharticím zdecimovaným chřipkou Slovanka připravila první porážku v sezoně, poté co nesouhlasila s přeložením zápasu. Zvýšená motivace prohru Pražankám vrátit byla patrná od samého začátku, Levhartice dávaly do hry maximum. Po vyrovnaných dvou čtvrtinách si ale ve třetí menší náskok, v jednu chvíli až desetibodový, vybudovaly Pražanky. Domácí družstvo v závěru vysunulo obranu až na polovinu soupeře, dostalo ho pod tlak a minutu před koncem i vyrovnalo, ale poslední střelecké slovo měla Slovanka. „V obraně jsme se snažili, oproti předchozím zápasům jsme ji i zlepšili, i když drobné chyby tam byly. Ale zase jsme se trápili v útoku, měli jsme pomalý pohyb míče a skoro nic jsme netrefili zvenku. Celkově to byl takový utrápený výkon,“ řekl trenér poraženého týmu Tomáš Eisner.

BK Levharti Chomutov – USK Praha 69:68 (21:15, 38:31, 56:48).
Sestava Chomutova: Zdeňková 26, Ceralová 19, Kadlecová 17, Mešková 6, Nováková 1, Jorová, Najmanová, Blahová.

Mírnou herní nepohodu z posledních dnů chomutovské starší žákyně nahrazují nasazením a bojovností. Díky tomu po třech minutách vedly 9:0. Podobný odstup si držely do poločasu, po něm ale soupeřky začaly dotahovat. První nástup Levhartice odrazily, do konce třetí čtvrtiny opět své vedení vytáhly na osm bodů. V poslední čtvrtině SK dvakrát sníži na rozdíl pouhého bodu, naštěstí v druhém případě domácí družstvo vysvobodil závěrečný klakson. „Podali jsme bojovný výkon, ale je vidět, že zrovna nejsme v top formě. Vstup byl super, soupeře jsme zaskočili a vytvořili si desetibodový náskok, ale pak jsme zase udělali chyby a soupeře nechali dotáhnout. Naštěstí jsme se v kritické chvíli dokázali odrazit a utkání dotáhli do vítězného konce. Doufám, že za dva týdny budeme zase tím starým dobrým týmem,“ uvedl trenér Levhartic Tomáš Eisner.

Družstvo starších žákyň BK Levharti Chomutov postoupilo z druhého místa extraligy na mistrovství republiky, které proběhne 3. až 6. května.