Obzvláště se jim dařilo v loňském roce, kdy se umístili v Mistrovství České republiky oddílů na druhém místě ze čtyřiceti oddílů v práci s mládeží a na třetím místě celkově. „Bylo to nejen pro nás, ale i pro všechny oddíly obrovské překvapení, vždyť za námi zůstaly tradiční velmoci jako Dukla Praha, USK Praha, Nymburk, Děčín, Pardubice, Hradec Králové i celá Morava. Začínáme sklízet ovoce díky systematické práci s mládeží. V současnosti se staráme o padesát dětí od 8 do 17 let," řekl Mgr. Petr Doležal, předseda oddílu a jeden z trenérů.

I když plošně patří závodníci chomutovského oddílu v ročnících mezi nejúspěšnější, do absolutní špičky patří v předžácích T.Fridrych, A. Novotný, J. Remuta, N. Ammerová, A. Novotná, N. Marková, A. Predka. Mezi žáky sbírali medaile na mistrovství ČR M. Čeřovský /5 zlatých/, H. Urban /3 zlaté/, L. Michal a F. Štemberk /1 zlatá/.

V dorostencích, kde se již bojuje o přítomnost v Sportovních centrech mládeže a juniorské reprezentaci, patří ke špičce Jan Nachtigal , O. Bišický, K. Štejnar, T. Holopírek a Jiří Nachtigal. Nejhodnotnějšího výsledku dosáhl mladík Bišický, který se umístil v závodě olympijských nadějí v maďarském Szegedu na druhém místě. D. Pokorný v juniorech je členem reprezentačního týmu České republiky již tři roky a na letošním mistrovství Evropy juniorů v Portugalsku byl členem posádky K-4, která se umístila na vynikajícím osmém místě. Členy sportovního centra mládeže pro rok 2013 se stali Čeřovský, Urban, Bišický, Jan Nachtigal. Vzorem mladým byl Branko Tarkulič, který, ač amatér, získal na mistrovství ČR titul na 200 m a v Poznani bojoval o účast na OH v Londýně.

„Loňský rok byl obrovskou výzvou pro nás všechny a bude velmi obtížné tyto pozice obhájit. Obzvláště náklady vzrostou, např. na nejdůležitějších asi deset závodů budeme jezdit pěti až šesti mikrobusy, usilovně se snažíme přebudovat zázemí v loděnici, aby byla schopna pojmout narůstající počet dětí. Rodiče vnímají úspěšnost našeho oddílu, ale zejména cílený všestranný rozvoj svěřenců, který náš sport zahrnuje a do oddílu své děti hlásí. Věřím v podporu oddílu z úrovně našeho města, které nás bude podporovat tak jako v minulých letech, řekl Petr Doležal.

Letos budou moci chomutovští občané shlédnout na Kamencovém jezeře dva vrcholné podniky: 11.-12. května mistrovský podnik Český pohár v kanoistice mládeže a 21. září GRAND PRIX dračích lodí, kde se představí v soutěži nejambicióznější z bezmála 300 registrovaných posádek dračích lodí v ČR. Tady budou mít poslední možnost kvalifikovat se na mistrovství ČR.

„Přidělením organizačního zabezpečení těchto vrcholných závodů dávají svazy kanoistiky a dračích lodí najevo jak si váží kvalitní práce našeho oddílu. Tradicí bude 1. květen, kdy proběhnou oblíbené závody dračích lodí „O pohár primátora Chomutova". Taky by jsem chtěl poděkovat všem , kteří se ve svém volném čase podílejí na chodu oddílu, zejména však J. a V. Legátovým, J.Novotné, M.Koubové, B.Doležalové a J.Fridrychovi , dodal Petr Doležal.