Skóre nedělního utkání Chomutova s Turnovem se vyvíjelo jako na houpačce. První třetina skončila pro domácí nepříznivým stavem 3:4, branka 35 sekund před koncem prostřední části hry znamenala naopak vedení pro FbC 6:5.

Když Tomáš Novotný třináct minut před koncem zvýšil už na tříbrankový rozdíl (8:5), zdálo se rozhodnuto. Ale Turnov dokázal v průběhu dvou minut třemi góly srovnat a udělat ze zápasu drama.

„V play off se hraje pořád. Těžko se mluví o vyhraném utkání. Soupeř prohrával o tři góly a neměl co ztratit. Nabídli jsme mu chybami možnost srovnání a málem nás to stálo zápas," byl si vědom špatné koncentrace v polovině závěrečné třetiny trenér Chomutova Martin Bocian.

Ještě jednou se v utkání dostali Chomutovští do vedení. To když Tomáš Kämpf v 54. minutě po přihrávce před branku zvýšil na 9:8. Ale už o dvě minuty bylo opět srovnáno. Tomáš Matys prostřelil míček mezi nohama Zdeňka Burdy a poslal zápas do prodloužení (9:9).

„Když už jsme dokázali smazat tříbrankové manko, chtěli jsme urvat i druhé vítězství," věřil před prodloužením ve výhru trenér hostů Jan Kovář.

Jeho přání nebylo nakonec splněno. Po necelých třech minutách nejprve nastřelil Chomutov břevno hostující branky, aby se v páté minutě prodloužení mohl radovat Jakub Štěrba. Svojí střelou rozhodl o vítězství Chomutova a poslal sérii do Turnova za nerozhodného stavu 1:1.

Zápasy v Turnově se budou hrát v sobotu 28. února a v neděli 1. března. Florbalisté Chomutova potřebují aspoň jednou zvítězit, aby dostali sérii k pátému, rozhodujícímu zápasu do Chomutova.

Plány na příští utkání už spřádá trenér FbC Martin Bocian: „Musíme eliminovat naše chyby. Potřebujeme předvést styl, kterým chceme hrát. Bude to těžké, soupeř je kvalitní a série bude vyrovnaná. Myslím, že Turnov bude hrát doma podobným stylem jako tady a ještě má výhodu v tom, že hřiště u nich je opticky menší. Musíme se připravit na to, že to bude bolet a bude to tvrdý zápas. Hlavně musíme začít hrát trochu více organizovaně. Dáme deset gólů, ale devět jich dostaneme. To je hodně," lpí na organizaci hry před odvetnými zápasy chomutovský trenér.

To Jan Kovář odjížděl z Chomutova spokojen a neplánuje změnit styl hry: „Splnili jsme svůj cíl. Odjíždíme s jednou výhrou. Mohli jsme mít i dvě, ale jsme realisté. Myslím, že na taktice se nám podaří za týden málo změnit. Víc bych nechtěl prozrazovat, ale bude to dost podobné tomu, co jsme hráli tady. Tedy hra na brejky," prozradil o příštích utkáních Jan Kovář.

FbC 98 Chomutov – TJ Turnov 10:9 PP (3:4, 3:1, 3:4, 1:0)

Branky: 3. Fiala, 14. Šarša, 20. Fiala, 28. Jäschke, 39. Chocholoušek, 40. Štěrba, 43. Fokt, 47. Novotný, 54. Kämpf, 65. Štěrba – 8. Seidl, 13. Matěcha, 15. Nezdara, 20. Erler, 36. Matěcha, 49. Matys, 50. Erler, 50. Palatínus, 56. Matys. Rozhodčí: Müller – Novosad. Vyloučení: 1:1 + Pala 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 357. Zásahy brankářů: Burda 28 – Suchomel 58.

FbC 98 Chomutov: Burda – Bejček, Jäschke, Náther, Kämpf , Novotný, Fiala, Pačmag, Dudek, Turek, Kopp, Chytrý, Trávníček, Šulc, Andrle, Štěrba, Šarša, Chocholoušek, Fokt.