Základní sestava Levhartů byla dirigovaná Markem Balíkem, který nastoupil po dlouhých třech měsících. Hosté ale využívali okének, která se v obraně domácích začala otevírat zejména, když se do hry dostali hráči z chomutovské střídačky. Hostům patřil i úvod druhé desetiminutovky.

Domácí nedokázali vyvinout dostatečně agresivní obranu, která by hráčům z Hané narušila poklidnou rozehrávku. Prapor domácích stále drželi pouze ti nejstarší a nejzkušenější, tedy Staněk a Sucharda.

Za jejich pomoci se Levharti dostali do vedení 33:27, nejspíše se ale příliš uspokojili získaným vedením. Čtyři obdržené trojky v první půli nebyly pro chomutovské hráče dostatečným varováním.

Hosté se drželi stále na dostřel a dostali se také opět do vedení. Pak však přišly velké chvíle dvojice Staněk, Sucharda. Jako v dobách největší slávy v opavském dresu rozehráli oba partii, kterou korunoval z rychlého protiútoku Hanzlík a stav 58:49 donutil hostujícího kauče k oddechovému času.

Prostějovské to postavilo znovu na nohy do konce čtvrtiny opět srovnali na 61:61. Vše se tedy mělo rozhodnout v závěrečné části hry.

Před závěrečným hvizdem Levharti pouze dotahovali, dvanáct sekund před koncem pak měli poslední šanci. Závěrečná střela Pavla Staňka se ale neujala a předposlední tým tabulky se mohl radovat z vítězství na hřišti lídra tabulky.

BK LEVHARTI CHOMUTOV – BK PROSTĚJOV „B“ 83:85 (17:16, 37:37, 61:61)
Statistika: Sucharda 28 bodů, Staněk 23 (2 trojky), Štěpánek 14 (2 trojky), Jakeš 6, Stariat Jiří 5, Balík 3, Kozubík 2, Hanzlík 2. Za hosty: Bratčenkov 22 (3 trojky), Semerád 18 (3 trojky), Šiška 12 (1 trojka), Melichárek 6 (2 trojky), Lenhart 6, Macháček 4, Krejčí 2.

Trenér Levhartů Tomáš Eisner: Jediná porážka na domácím hřišti mrzí, na naší pozici pro play-off to však nic nemění. Co je horší a na čem budeme muset velice zapracovat během týdne je to, jak naši hráči, s výjimkou Staňka a Suchardy, k utkání přistoupili. Takto si výkon členů týmu, který kandiduje na postup nepředstavuji.